פייר, מגיע לכם!

אמרתי

אז כן, הנה מצאה לה הציניות מטרה נוחה ומתבקשת, כזו שתמיד היתה שם, מול העיניים, בדמותו של נתניהו, אבל גם כאן היא מתחמקת, לא נוגעת בסוגיות אמיתיות שעומדות על הפרק, בנקודות הקשות שעולות מן העיסקה הזו, נטפלות שוב לאיזה ביביהו מדומיין שכל כולו פוטו-אופים וסאונדבייטים.

לא אמרתי אז במפורש, כי זה הכביד מעט על זרימת הרעיונות שרציתי לטפל בהם, שדווקא נוח מאוד (גם אם לא נעים) לנתניהו עם הדימוי הזה. שהדימוי של סוחר הרהיטים ואשף התקשורת שעלה וטיפס לראשות הממשלה עוזר לו. עוזר לו להסתיר את העובדה שמדובר במנהיג נדיר, נדיר מאוד אפילו, במונחים שהתרגלנו עליהם, כזה שיש לו אידאולוגיה נוקשה וקיצונית שהוא מאמין בה ומוכן ללכת איתה, גם במישור המדיני, ובעיקר במישור הכלכלי. זה גם עוזר לטשטש את העובדה שהסטיות שלו מהקו הנוקשה הן תוצאה של אישיות לחיצה ולא איזה אופורטוניזם מבריק של פוליטיקאי מיומן.

dugri

אז עכשיו זה הגיע.

הבעיה האמיתית בתגובת לשכת נתניהו היא לא כישורי הפוטושופ של מי שייצר אותה, היא גם לא ההתנהגות של נתניהו כטירון רשת, והיא אפילו לא ריקון הבדיחה המקורית מתוכן.

הבעיה היא שהבדיחה המקורית, שאכן היתה דאחקת פייסבוק מוצלחת לרגע, נולדה ריקה מתוכן. היא היתה מם שכל כולו נסיון לברוח מעיסוק אמיתי במשהו, בטח מעיסוק אמיתי בעסקת שליט, במניעים לה ובהשלכות שלה. הבדיחה המקורית, במלים אחרות הצליחה לחזק את הדימוי השגוי והמסוכן שיש לרבים מידי על נתניהו.

לא פלא שהוא שש לאמץ אותה.

דממה דקה ל“פייר, מגיע לכם!”

עדיין אין תגובות

השארת תגובה

Subscribe without commenting