פוסט משנות ה90

קיץ 96

כמעט שלוש שנים אחרי שסגרו לי את העיתון, שנתיים לתוך לימודים אקדמיים שעלו על כל הציפיות האובייקטיביות (ציונים וכאלה) אבל אכזבו בכל מובן שהיה חשוב באמת, קיבלתי מכתב מהבנק.

Hadashotlogo.gif

תכנית חסכון עם סכום דמיוני (בטח במונחי הימים ההם עבורי, ככל הנראה מהבר-מצווה) עומדת להשתחרר. אני עושה חישוב מהיר, זה, יחד עם המשכורת על העבודה המתוכננת באוניברסיטה, אולי גם קצת עזרה מההורים. אין ספק. אני בדרך לדירה שכורה. במרכז תל אביב.

הכסף כבר כאן בעצם, אבל קשה לבשר את זה. אז בוקר אחד, בשעה לא סבירה אני חומק מהבית, לוקח שני אוטובוסים ונוחת בדימונה, מנסה לנסח לעצמי את המשך הדרך. פתאום אני מבין שאין לי דרך להסביר לאן נעלמתי, מוצא קיוסק וקונה בו טלכרט.

בדיוק באותו זמן עולה לשידור העונה הראשונה של הפוך. אני מסתכל על יששכר (?) שמסביר להוריו את ההחלטה לעזוב אותם, ומזדהה עד עמקי נשמתי, מחפש את הדרך לחתוך את הקשר הגורדי הזה.

את הפרק האחרון של העונה אני כבר רואה בדירה השכורה (אחד העם, על גבול שינקין).

בעצם לא.

היתה לי שם טלוויזיה, מכשיר ישן וחצי מקולקל שקיבלתי בירושה משפחתית, אבל התעקשתי לא לחבר אותה. את המעגל של דן שילון שמעתי באיזו תחנת רדיו אזורית. כשנתיהו החליט לפתוח את מנהרת הכותל התקשרתי לשותפה, ביקשתי אישור להיכנס לחדר שלה לראות חדשות בטלוויזיה. רק כשהתחילה עונה חדשה של בוורלי הילס כבר לא עמדתי בפיתוי והזמנתי את הטכנאי של תבל.

אז את הפרק האחרון ראיתי אצל חבר שגר לא רחוק ושהיתה לו טלוויזיה מחוברת.

רגע לפני סוף הפרק מצאו את עצמן כל הדמויות הראשיות במעצר (בחיי שאני לא מצליח להיזכר למה), ואיכשהו יצא שכולם התחילו לדבר על הילדות, ועל קבלות שבת בגן, ופתאום הם עברו לשירת “היום יום שישי”.

ישבתי בסלון שאינו שלי, הסתכלתי עליהם שרים ואיזו לחלוחית בלתי נמנעת עלתה בעיניי.

ואז יצאו לפרסומות.

לשותף של החבר נמאס לחכות והוא עבר ערוץ.

לנצח לא אדע איך בדיוק נגמר הפרק ההוא.

בדרך הביתה חשבתי לעצמי כמה קל לסחוט את בלוטות הנוסטלגיה שלנו.

(הקשר: סטטוסים משנות ה90, נועה אסטרייכר מזדהה, חורימבה מפרגנים)

נו, כן, אם כבר שנות ה-90, אז בכל זאת.

תגובה אחת ל“פוסט משנות ה90”

  1. באמת קל לסחוט. מספיק שתכתוב כמה מילים על הפוך שהפכה אצלינו לקאלט למרות שאת רובה בכלל לא ראיתי כי הייתי בצבא.

    [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting