לא כל הימים האלה היו ימים טובים

[audio:http://steerpike0.googlepages.com/birthday128.mp3]

33. חתיכת גיל, שלושים ושלוש, אבל נעזוב את זה עכשיו.

בדירה תל אביבית שכורה, כשהמיטלטלין כבר נארזים קונספטואלית לקראת שנה של לימודים בחו"ל, פתאום מסיבה, אמיתית, עם סט מוזיקלי שהוכן מבעוד מועד על הלפטופ, ריקודים ושתייה. זאת היתה, הוא אמר, איזו פרידה מאוחרת מחיי הרווקות, המשכנתא על הדירה הפרברית כבר התחילה לכרסם בחלום האורבני, ובקצה השני של אותה נסיעה עמדה באוויר ההשתקעות הבלתי נמנעת. אז הם רצו מסיבה אחת אמיתית, אולי אחרונה.

34. הם שם, בלונדון, משדרים קדחתנות שמחה בחלקה של לימודים אינטנסיביים, ביקורי משפחה קצרים, וטיולים חטופים, תמונות וקטעי וידאו נסחפים אלינו מעת לעת. אני שולח אימייל אישי, מצטט שיר מתאים, מהרהר קצת בשנה שחלפה ובחשיבות ההיא של שלושים ושלוש (שוב, נעזוב את זה עכשיו) ובאופן שבו הוא הצליח לממש אותה. אף אחד מאיתנו עוד לא יודע את זה, אבל ממש אז היא נכנסת להריון.

35. עם תינוק בן שלושה חודשים בדירת פרברים אחרת, הוא לא חוגג, הם נתונים בעיצומו של מאבק אבוד מראש להציל את הקשר ביניהם. שוב אני שולח אימייל אישי, מצטט שורה אחרת מאותו שיר, שולח מתנה דיגיטלית, קובץ pdf כבד של נוסטלגיה מזוקקת עבורנו. באיחור של כמה שבועות אנחנו עוברים אצלם, הם מנסים להציג שגרה, ועוד קובץ ניירות בכריכה קשה של נוסטלגיה מזוקקת משלים את המתנה.

36. הוא לבד, ולא כל הימים האלה היו ימים קלים. התינוק כבר בן שנה ושלושה חודשים, היא כבר לא בסביבה. יום חמישי בערב, והוא מחליט להזמין כמה חברים שלא פגש כבר שנים. כשאנחנו יוצאים משם, שעה ומקום שכבר מזמן קיימים עבורנו רק בעמודים הפנימיים של עכבר העיר, ממהרים לשחרר את הבייביסיטר, כולם ממשיכים לרקוד למטה, אנחנו פוגשים אותו ביציאה, הוא מחבק אותנו, מחייך ומיוזע. והוא שמח, אפשר להרגיש.

5 תגובות ל“לא כל הימים האלה היו ימים טובים”

 1. פוסט חזק. מרגש.

  [להגיב לתגובה זו]

 2. אה, ומזל טוב?

  [להגיב לתגובה זו]

 3. אורן: תודה, אבל בנוגע למזל טוב, לא. כיוון שאתה כבר השני לפחות ששואל, אז לא, אני מופיע בפוסט בגוף ראשון, כך שיש מישהו אחר שמגיע לו מזל טוב, והאיחולים יימסרו.
  אגב, מתישהו במהלך המסיבה ההיא התפניתי לרגע לבדוק אימיילים וגיליתי את התגובה שלך לסופרמרקטים, עליה יש לומר רק תודה רבה, אבל את הקלאש אני מחזיק על דיסק לידי כרגע, כך שלא צריך בשבילם דיזר.

  [להגיב לתגובה זו]

 4. מאת מרקוביץ':

  יפה…
  ויצא לך עוזי וייל :)

  [להגיב לתגובה זו]

 5. מרקוביץ': תודה רבה. קטונתי כמובן.

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting