יש לך את זה? כ’ – שיימינג בין חברים

השעה שתיים אחר הצהריים, אתה קולט איפה אתה?

אתה עומד מעט נבוך ומבולבל בפתח הגן, כבר למעלה מחצי שנה שלא מצאת את עצמך בסיטואציה הזו. אבל אחרי שלושה שבועות מטורפים שבהם כמעט לא ראית אותה הרגשת צורך לבקש וגם לגיטימציה לקבל את אחר הצהריים החופשי הזה. אתה מסתכל סביבך, אמהות, אבות וסבתות עומדים ליד השער. כולם נראים נינוחים, כולם מורגלים לחכות כך. פעם גם אתה היית חלק מהם.

“איזה קטע” פונה אליך אחת האמהות “בדיוק אתמול בגינה דיברנו על זה שלא רואים אותך כבר בכלל. אפילו למסיבת יום המשפחה לא הגעת”.

“כן, נו, לחץ בעבודה” אתה מחייך בהתנצלות.

“זה מה שאשתך אמרה, אבל אתה לא רוצה לדעת איזה שמועות כבר רצו עליכם”.

“זה דווקא נשמע מעניין” אתה ממהר להגיד, משהו באחורי מוחך נדרך, אבל בדיוק אז נפתח השער והגננת קוראת לכם להיכנס.

“תבואו לגינה” היא אומרת לך, ממהרת לאסוף את התיק של בנה מהמגירה שלו, מאתרת את המעיל שלו על אחד הקולבים בעודך בוהה מבולבל בחלל הלא מוכר “הילדים נורא אוהבים לשחק ביחד”.

כשהם מטפסים על סולמות החבלים החדשים שבגינה אתה שומע ומשתאה. אתה שומע שעברת לעבוד בארצות הברית והשארת את המשפחה בארץ, אתה שומע שעזבת את הבית ועברת לגור עם מי שהיתה המזכירה האישית שלך. אין לך מושג מאיפה הגיעו הרעיונות והשמועות האלה, אבל הם קודחים בראשך, אתה מתגבר על התדהמה ועל העלבון, מנסה לגבש משהו מתוכם, מחייך אל מול המופרכות שלהם.

“אתה רואה אותה” היא אומרת, מצביעה על אם שמתרחקת מהגינה עם בנותיה “היא משאירה אותן עכשיו עם מטפלת והולכת להיפגש עם מישהו שהיא הכירה באינטרנט. היא הכריחה את בעלה להסכים ליחסים פתוחים”.

“את רצינית?” אתה ממהר לשאול “כרגע ראית איזה שטויות שמעת עליי, מאיפה זה מגיע?”

“אתה חשדן בצדק” היא מחייכת, “אבל זה בדוק, שמעתי ממישהי שהיא חברה ממש טובה שלה”.

“ומה, איך היא מסתדרת ככה, עם זה שכולם יודעים?”

“מה זה כולם? זה בין חברים, אתה יודע”.

ופתאום הכל מתבהר.

בערב אתה עובר על רשימת השמות, מחפש פרופילים שאתה יכול להפעיל בקלות יחסית, כאלה שהם בכלל רובוטים שהאלגוריתם מנהל.

למחרת בבוקר כבר יש ארבע קבוצות שונות, סודיות או סגורות של “שיימינג בין חברים לפני שמתפרסם בפייסבוק”.

אתה מחכה בסבלנות, זה לא יקרה מייד אתה מניח, אבל זה יעבוד בסופו של דבר. אתה מרשה לעצמך קריאת נצחון קטנה כשאתה רואה את הפרשייה הרצינית הראשונה מתפוצצת בתוך אחת הקבוצות האלה, את גלי ההדף שלה נבלמים בקירותיה, את המהירות שבה היא הופכת להחלפת עקיצות ילדותית ומבודחת.

דממה דקה ל“יש לך את זה? כ’ – שיימינג בין חברים”

עדיין אין תגובות

השארת תגובה

Subscribe without commenting