בוז’י הרצוג והנסיכה חצוית הדם (כולל ספוילרים לסדרת הארי פוטר)

אז דובי כתב פוסט קצת משועשע והרבה רציני עם תיאוריית קונספירציה (או דווקא ניתוח מפוכח) לגבי המפה הפוליטית לקראת הבחירות הקרבות.

אם צריך לסכם את הטיעון המרכזי של דובי במם אחד זה ייראה כך:

“להם היתה שיטה, קודם רבו עם נתניהו בקול גדול, אחר כך הקימו מפלגה, אחר כך נחו בקואליציה.”

זה, מזכיר לנו דובי, המסלול המדוייק של ליברמן, בנט ושקד (אוקיי, הם לא הקימו מפלגה אלא השתלטו על אחת) ועכשיו גם כחלון.

דובי צודק כמובן, אבל לצערי הוא לא הלך רחוק מספיק עם התזה שלו.

בשביל זה אני כאן!

השנה היא 1999 והכנסת היא הוגוורטס!

נתניהו שוכב על הקרקע, הוא מדמם, חבול ופצוע באופן בלתי הפיך, כולם נטשו אותו, הוא מובס באופן צורב ומשפיל, אחרי שהוביל את אוכלי המוות של הליכוד לשפל חסר תקדים כמעט.

אף אחד לא סופר אותו. אף אחד לא חושב שראוי לספור אותו יותר. הוא הופך ל”ההוא שאין לנקוב בשמו”, מדדה החוצה מן החיים הפוליטיים, הדלת נטרקת מאחוריו.

אבל יש לו לנתניהו ידע עתיק ואפל, כזה שאפילו הגדולים שבאשפים הפוליטיים נרתעים ממנו. הם מודעים לכוחו, אבל לעולם לא יעזו להשתמש בו, לא ירהיבו להתגרות בגורל.

שלא כמו נתניהו, הם פשוט לא קורצו מהחומר הנכון.

בשעה שכולם מספידים אותו צופה נתניהו בהורקרוקס הראשון שלו, אביגדור ליברמן, נכנס בצעד זהיר לכנסת, יש לו רק ארבעה מנדטים, אבל זה מספיק כדי לשמר שריד לנוכחותו של אדון האופל, להפיח רוח חיים ברמצים העשנים שהותיר אחריו.

אחר כך, כמו שאבחן דובי, הלכו ההורקרוקסים של נתניהו והתרבו, סוללים את דרכו הבטוחה לחזור ולעמוד בראשם של אוכלי המוות, ואחר כך גם בראשות הממשלה.

כדי להשתלט על המפד”ל וליצור אותה מחדש בדמותו גוייסו שני הורקרוקסים נאמנים בדמותם של בנט ושל שקד. את ביצור מעמדו בבחירות הנוכחיות הוא ישלים באמצעות ההורקרוקס החברתי כחלון. גדעון סער עוד מחכה בצד בשקט עד שייקרא למלא את מצוות אדונו.

חמישה הורקרוקסים שדאגו בנאמנות לכך ששום כוח אמיתי לא יאיים שוב על מעמדו של זה שאין לנקוב בשמו.

אבל ההורקרוקס השישי, המאיים מכולם, עדיין מטעה את אנשי מסדר עוף החול (או מפלגת העבודה או איך שקוראים להם הפעם), הם מדמיינים לעצמם איזה סנייפ שהחליף נאמנויות, נחוש לנקום באדונו לשעבר, מתקשים להאמין לאמת הזועקת.

כן, ציפי לבני, הנסיכה חצויית הדם היא המשרתת הנאמנה ביותר של אדון האופל. ב-2009 היא ניצחה אותו לכאורה, אבל זה היה נצחון שכולו הפסד, נצחון שסלל את הדרך לממשלה צרה שהחזיקה מעמד ארבע שנים. ב-2013, כשהמשא ומתן על הרכבת הקואליציה התמהמה היא היתה הראשונה לחתום על הסכם, לסלול את הדרך להקמת הממשלה.

והפעם, במסווה של חברה בכירה במסדר העוף הציוני היא שוב שם כדי לעשות כל מה שצריך ברגע האמת.

הארי פוטר

בגירסא מעט שונה של אותו סיפור כל השישה ויחד איתם נתניהו עצמו הם שבעת ההורקרוקסים של שמעון פרס.

תגובה אחת ל“בוז’י הרצוג והנסיכה חצוית הדם (כולל ספוילרים לסדרת הארי פוטר)”

  1. […] הליכוד ספג מכה משפילה, נכון זה לא 1999 או 2006, אבל זה עדין משפיל. לגוש השמאל-מרכז מנגד, אין גוש חוסם, אפילו כשסופרים את לפיד ואת הזועבי’ז ביחד. לימין דווקא יש גוש כזה, טבעי ואורגני, כולם בשר מבשרו, אבל הגוש הזה מסמל גם קואליציה מהגיהנום עם ישי-שטבון-מרזל ועם ליברמן-עונש-מוות. זה גוש חוסם מבטון יצוק, אבל אין שום יכולת לצאת ממנו למשא ומתן. לפיד הרי התחייב כמה פעמים שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם זה תלוי בו, גם הרצוג ולבני לא מראים סימני שבירה (כן, אני מתעלם עכשיו מסיפור ההורקרוקסים שרקחתי כאן לא מזמן). […]

השארת תגובה

Subscribe without commenting