הו! הא! מי זה בא?! הסגן הבא של בר-כוכבא!

כך נראות כרגע התוצאות המובילות בחיפוש “גלעד ארדן” בגוגל ניוז.

ארדן חדשות

יש איזה מתח בלתי-נסבל, לכאורה לפחות, בין שתי הכותרות האלה – באחת ארדן מקבל (או לפחות לא פוסל) את האפשרות של ממשלת אחדות, בשנייה אותו ארדן דווקא מבהיר בנחרצות שרוטציה לא תהיה! שתיהן נשענות על ציטוטים מתוך אותו אירוע בדיוק.

יכול להיות שאלה בסך הכל הבדלי דגשים בין שני כלי תקשורת על ההטיות הפוליטיות הידועות שלהם (מעריב מול גלי צה”ל).

אני חושב שזה לא כל הסיפור.

בואו נדלג ליום רביעי הקרוב בבוקר.

הליכוד ספג מכה משפילה, נכון זה לא 1999 או 2006, אבל זה עדין משפיל. לגוש השמאל-מרכז מנגד, אין גוש חוסם, אפילו כשסופרים את לפיד ואת הזועבי’ז ביחד. לימין דווקא יש גוש כזה, טבעי ואורגני, כולם בשר מבשרו, אבל הגוש הזה מסמל גם קואליציה מהגיהנום עם ישי-שטבון-מרזל ועם ליברמן-עונש-מוות. זה גוש חוסם מבטון יצוק, אבל אין שום יכולת לצאת ממנו למשא ומתן. לפיד הרי התחייב כמה פעמים שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם זה תלוי בו, גם הרצוג ולבני לא מראים סימני שבירה (כן, אני מתעלם עכשיו מסיפור ההורקרוקסים שרקחתי כאן לא מזמן).

זה נראה כמו סיטואציה אבודה לכל הצדדים.

רק שאז נתניהו, צרוב השפלה, אומר שוב “בואי שרה’לה הולכים”, ספק מקבל אחריות על ההשפלה, ספק בז לרצון העם כפי שהוא מתבטא בתוצאות הבחירות.

ובום!

הכל משתנה!

גלעד ארדן, מספר 2 ברשימת הליכוד לכנסת ממהר לבצר את מעמדו כיו”ר החדש של המפלגה. החסם הגדול שעמד בפני הצטרפות של יש עתיד לקואליציה נעלם.

מכאן ואילך זה בסך הכל משא ומתן.

אפשר אפילו להסכים לרוטציה היפותטית אם זה מה שצריך כדי שהמחנה הציוני (או אולי רק התנועה או רק מפלגת העבודה) יזחל פנימה.

לפוסט זה מצורף פוסטר של ראש הממשלה הבא!

ארדן

4 תגובות ל“הו! הא! מי זה בא?! הסגן הבא של בר-כוכבא!”

 1. מאת העלמה עפרונית:

  רק הערה – מרזל רץ עם "יחד" כבלוק טכני בלבד, ולפחות בהתאם להצהרות שלו (מלפני שבועיים שלושה, הפסקתי לעקוב אח"כ), מתכוון להתפצל ולכהן באופוזיציה כסיעת יחיד גם אם ישי יצטרף לממשלת נתניהו (או כל ממשלה אחרת).

  [להגיב לתגובה זו]

  שחר Reply:

  האמת היא שאני כל כך מנותק ממערכת הבחירות הזו שרק שלשום בכלל גיליתי שמרזל ברשימה של יחד.

  [להגיב לתגובה זו]

 2. תרחיש מעניין, ודי מאיים, הרי כל ההתנגדות לליכוד מבוססת על האנטוגניזם לעומד בראשו. רק הערה קטנה, ממה שהבנתי במקרה ונתניהו מתפטר אז לפי חוקת הליכוד מי שמתמנה כיו"ר זמני הוא זה שקיבל הכי הרבה קולות בהתמודדות נגד היו"ר הקודם. כן, אני מדבר על דני דנון, אני כבר מחכה לממים עליו בתקופה הקצרה שיהיה יו"ר המחנה הלאומי.

  [להגיב לתגובה זו]

  שחר Reply:

  האמת היא שחשבתי על האופציה הזו, אבל לא ממש רלוונטי מי היו"ר הזמני. לפי חוק יסוד הממשלה הנשיא יכול להטיל את הרכבת הממשלה על כל חבר כנסת, ולכן אין משמעות לשאלה הפורמלית מי מתמנה למחליף של נתניהו באותו רגע. אני נוטה להאמין שבמצב כזה בליכוד ינסו להימנע ממלחמות ירושה ויילכו על בטוח – ארדן הוא גם מספר 2 ברשימה וגם עם דימוי נקי יחסית (והוא ביטל את האגרה!), כך שסביר להניח שזה יהיה הוא.

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting