עוד כמה הערות מהחזית

1. אתמול זה נגמר. באופן לא לחלוטין מתוכנן מצידי, ובהחלטה של הרגע האחרון נשלחתי לצפות בנתיחה של אחת הגופות, והחיה הזו שהיתה מונחת לצידי במשך כמה ימים כמקור לאותות אלקטרוניים, אבסטרקטית כמעט, שכבה מולי פעם נוספת, אחרי שהומתה באופן שהוא באמת מהיר ונטול כאבים. זרמי חשמל שיוריים עוד גרמו לאי אילו תנועות, האיברים הפנימיים פתוחים וחשופים מולי, זה בהחלט לא היה נעים, אבל, בסופו של דבר, גם את זה עברתי. הטכנאי שהכין את הגופה לעבודת המנתח חייך אליי בהבנה (בשלב הזה, כיוון שאין צורך יותר בשמירה על סביבה סטרילית, אפשר להסיר את מסכות הפנים).

2. כשהגיעה ארוחת הצהריים שלנו ביום השני לניסוי סימן לנו טכנאי אחר שהגיע הזמן לצאת להפסקת צהריים, אחרי שהתקשינו להבין את המלמולים שלו הוא עבר לפנטומימה. אפשר היה לחשוב שהסימון לאוכל יהיה אוניברסלי, שהוא יורה באצבעו לכיוון הפה, אולי ידמה תנועה שבה הוא משליך משהו לתוכו, במקום זה הוא סובב את היד בתנועה מעגלית על הבטן וניסה לומר בהיגוי ברור Lunch.

3. קשה לי להאמין כמה פוסטים תכננתי לכתוב כאן וכמה מעט מהם נכתבו באמת, כולם נקטעים בשל מצוקת זמן. הבוקר תמיד קצר מידי, וההכנות דוחקות לרדת למטה, הערב, בשילוב של ימי עבודה מתישים וג'ט לג שסרב להיעלם לחלוטין תמיד מוצא אותי נרדם בטרם עת, ההתעוררויות הפזורות לאורך הלילה תמיד מוצאות אותי מתלבט בין ניסיון לחזור לישון, אולי תוך צפייה בטלוויזיה, שיחת סקייפ הביתה, וניסיון לכתוב משהו. חלק מהפוסטים שתוכננו להיכתב כאן אולי עוד ייכתבו לכשאחזור.

3.1 הנה רשימה חלקית וזמנית:

3.1.1 עוד פרק של יומן ספרים שיוקדש למה שנקנה ולמה שכבר היה ביד אבל חזר אל המדף בסניף הענק של Barnes and Noble, לכמה מחשבות בסיומו של The Secret History מהפוסט הקודם, ולמחשבות ראשוניות על Cloud Atlas שלא קראתי בו יותר מעמוד או שניים בנסיעה הזו, גם זה בניגוד לתכניות.

3.1.2. משלי טיסות 2 (ואולי יותר): יש, כאמור, בנסיעה הזו הרבה מאוד רגעים טעונים, כאלה ששולחים אותי להשוות אותה לטיסות קודמות, שונות ודומות, וכל השוואה כזו היא פוסט שמחכה להתממשות.

3.1.3. בלי קשר לטיסה, אני עדיין חייב גם לכם וגם לההם פוסט (בעצם שניים) על הדברים שלא נשאתי בערב השמדת האינטרנט.

3.1.4. משלי קניות: את היום החופשי ברובו שהיה לנו כאן הקדשנו לקניות, שעות של סיבוב בקניון פרברי מהודר גם הן מעלות באדם שרשרת של מחשבות ותהיות, שלא לדבר על רכבת ההרים הרגשית שיום כזה נושא בחובו, בין התרגשות צרכנית אותנטית, לבין מיאוס עצמי.

3.1.5. יש, מן הסתם, גם מקום להרחיב קצת על מלונות, אבל אני עוד צריך לחשוב על זה.

3.1.6. אחת החולשות המרכזיות שלי בנסיעות היא הצורך, הכפייתי כמעט, לקנות עיתון בכל יום, שלא לדבר על כמה מגזינים. כבר עכשיו אני יכול למצוא כמה כתבות מרכזיות שראויות להתייחסות, ואם אפשר גם ללינקים*. אחת המעניינות שבהן, מבחינת הבלוג הזה היא כתבה במגזין הניו יורק טיימס על צמיחתו של מקצוע חדש user anthropologists – אנתרופולגים מקצועיים שמסתובבים ברחבי העולם בשליחות חברות ענק כדי להבין איך צריך להיראות ולהתנהג הטלפון הסלולרי שיצליח להימכר גם באפריקה. כמו שטענתי בכמה מקומות, מסתבר שיש עבודות לבוגרי מדעי החברה (ועוד בתחום לא שימושי בעליל כמו אנתרופולוגיה) רק שהן מעוררות הרבה יותר בעיות מוסריות מהעבודות שפתוחות בפני אנשי מדעי הטבע.

4. ביום שני, אחרי שעשינו כאן את סוף השבוע, הצטרף אלינו מישהו לשלושת ימי הניסוי, נזכרתי פתאום בימים אחרים בהם היית ממהר לשאול מישהו במצב הזה "כמה יצאה הפועל בשבת?" וחייכתי.

5. עכשיו, שעה לפני ארוחת הבוקר האחרונה, שתיים עשרה שעות לפני הטיסה הראשונה מבין שתיים שיישאו אותי הביתה, וכנגד כל מה שהוא סביר והגיוני, מתלווה לסיומו של הניסוי הזה ולסיומה של הנסיעה הזו גם תוגה כלשהי. נראה שהתוגה הזו תישמר כל עוד נסיעות לא יהפכו לשגרתיות לחלוטין. תמיד יהיה נדמה לי שיש עוד משהו שחבל שלא הספקתי לעשות, תמיד תחדד הטיסה חזרה לארץ את נצחון השגרה, טובה וברוכה ככל שתהיה.

* בשלב זה כבר אין לי גישה לרשת האלחוטית של חדרי המלון והפוסט הזה נכתב ב-windows Live Writer, מאוחר יותר, אולי מהלובי, הוא יישלח, ולכן הוא נטול לינקים. אם יהיה לי כוח אולי אעבור עליו שוב כדי להוסיף אותם (כן, בטח).

4 תגובות ל“עוד כמה הערות מהחזית”

  1. אפשר הסבר קצר לפני שאני מנסה לענות?

    [להגיב לתגובה זו]

  2. במייל, נראה לי

    [להגיב לתגובה זו]

  3. איך היינו אומרים כשהיינו ילדים: לא יפה להתלחש בחברה!

    [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting