ביוטופ: הבלוגר הישראלי המצוי – שעות פעילות

כן, אני עובר תקופת התמכרות ל-sitemeter שלי. התמכרות שכוללת בעיקר רענונים תכופים מידי של המסך. אחת מתופעות הלוואי המרתקות של ההתמכרות הזו היא התקווה המוזרה שקופצת עליי לפני הרענון הראשון של הבוקר לראות זינוק נחשוני במספר המבקרים, תקווה שנידונה מראש להתנפץ באכזריות. דווקא במשך היום יש תנועה סבירה יחסית לגילו הצעיר של הבלוג ואין לי על מה להתלונן. אבל הלילות המתים מצליחים לאכזב אותי בכל פעם מחדש.

ניסיתי לתהות על קנקנה של התקווה המופרכת הזו, ואז הבנתי. בדמיוני עדיין חיה תמונה אנכרוניסטית להפליא של השימוש באינטרנט. במקום אפל בירכתי מוחי הגלישה באינטרנט נשארה פעילות לילית. כזו שמחכים עבורה לשעות הקטנות שבהן לאף אחד לא יפריע כשהמודם 14400 יתפוס את קו הטלפון, שעות שבהן גם המחיר לדקת שיחה צונח. כל כך מוזר להיזכר בימים ההם, ובעובדה שהם לא כל כך רחוקים.

בכל מקרה, רק כדי לוודא שאני לא מדמיין עברתי על הרשימה המלאה של פוסטים שפורסמו בגרייפס אתמול וסידרתי אותם בקבוצות של שלוש שעות. באופן לא מפתיע רמת הפעילות בבלוגוספירה הישראלית, וסביר להניח שברשת באופן כללי, חופפת לשעות הערנות של אדם נורמלי (שלא לדבר על שעות העבודה). כן, הימים ההם של רחש מודמים בלילות ארוכים הם כבר נוסטלגיה רומנטית.שעות פעילות

הגרף כאמור מציג את מספר הפוסטים שפורסמו דרך גרייפס אתמול מפולחים לפרקי זמן של שלוש שעות.

3 תגובות ל“ביוטופ: הבלוגר הישראלי המצוי – שעות פעילות”

 1. לא מזמן צירפתי לינק לבלוגר שעשה גם הוא ביוטופ והגיע למסקנה שמרבית התגובות בבלוגים (בחו"ל לפחות) נכתבות בשעות העבודה.
  מפתיע? צירוף מקרים? איי דונט ת'ינק סו :mrgreen:

  [להגיב לתגובה זו]

 2. הנה תגובה של אחרי חצות. ואלה גם השעות שאני כותב בהם פוסטים. אז אולי את יכולה לבנות על כאלה כמוני. לא שזה מומלץ…

  [להגיב לתגובה זו]

 3. שרית: כן, זה די ברור לי, למרות שהפעם התייחסתי יותר לעובדה שהקשר שפעם היה קיים בין גישה לאינטרנט לבין שעות הלילה המאוחרות הוא כבר נחלת העבר. בכל מקרה חשבתי לא מזמן על תרחיש אימה תחת הכותרת: "היום בו סגרו את הבלוגוספירה" ובו, אחרי שמחקרים מדעיים מוכיחים באופן מובהק את פגיעת הבלוגוספירה בפרודוקטיביות של מקומות עבודה מופעל לחץ מסיבי על שרותי הבלוגים המובילים והם נסגרים בזה אחר זה.
  הופמן: תודה, כן ירבו.

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting