סמי וסוסו נכנסים לוילה

אם כבר התעסקתי בעניין האח הגדול.

לארז טל יש אנקדוטה שהוא אוהב, או לפחות אהב פעם, לספר. בימי השיא של מה יש? ארגנו ארז טל ואברי גלעד הפגנה למען החזרתה לשידור של תכנית טלוויזיה זניחה ללימוד ערבית משנות השבעים בשם סמי וסוסו. כמה עשרות או אולי מאות צעירים משועממים נענו לקריאה. גדעון סאמט אם אני זוכר נכון, כתב בעקבות ההפגנה ההיא מאמר דעה בהארץ שבו הוא הוקיע את טל וגלעד על הריקנות שלהם ועל חוסר הנכונות שלהם לגייס את המעמד והפופולריות שלהם בקרב הצעירים כדי לקדם מטרות ורעיונות ראויים יותר. ארז טל נהג לספר עד כמה המאמר הזה השפיע עליו, גרם לו לשקול מחדש את דרכו.

היום, בכל מקרה, מי שרוצה להחזיר את סמי שישלח את הספרה 1 ל-2020, מי שרוצה את סוסו ישלח את הספרה 2. יום למחרת נגלה שהיתה כאן טעות מצערת ושגם בולבול הקבולבול (הוא קרוב משפחה של הבובלילים מהוילה?) היה אמור לעמוד לבחירה.

5 תגובות ל“סמי וסוסו נכנסים לוילה”

 1. "ארז טל נהג לספר עד כמה המאמר הזה השפיע עליו, גרם לו לשקול מחדש את דרכו." (תודעה כוזבת)
  ".. בהמשך הנחה את השעשועונים עתירי הרייטינג "גלגל המזל", "העולם המופלא", ו"הכספת". את הפורמט של זה האחרון הגה בעצמו, ואף מכר אותו למספר ערוצי טלוויזיה ברחבי העולם… באוגוסט 2008 נבחר להגיש את תוכנית הראליטי האח הגדול שתשודר לראשונה בסוף חודש אוגוסט" (ויקיפדיה)
  כנראה שהמאמר באמת השפיע עליו והוא אכן שינה את דרכיו בחר לנצל את המעמד והפופולריות שלו למטרות ראויות הרבה יותר.
  ארז טל הוא דוגמא קלאסית למעבר (במודע או לא) של מישהו מאוד מוכשר לצד של "הרעים".

  [להגיב לתגובה זו]

 2. טל – למיטב זכרוני ארז טל ארגן קצת אחרי המאמר ההוא יום שידורים מיוחד בנושא דמוקרטיה בגלי צה"ל. השעשועונים של ארז טל אולי לא היו מופת של טעם טוב אבל על פי רוב (לפחות עד למועדון לילה) היה מדובר, לטעמי לפחות, בבידור מהסוג הלא מזיק. מובן שארז טל לא הפך במחי מאמר פובליציסטי אחד ללוחם צדק, אבל אני בהחלט מאמין לו שהוא הושפע מהמאמר ההוא ומיתן מעט את דרכיו.
  זה כנראה עבר לו.

  [להגיב לתגובה זו]

 3. שלא תבין אותי לא נכון, יש גרועים בהרבה מארז טל. כנראה שפשוט ממנו ציפיתי ליותר. כמי שגדל על "מה יש" ואפילו "העולם הערב" הרגשתי שיש פה אנשים שיוצרים משהו חדשני שהיה שונה כ"כ ממה שאפשר היה לקבל אז בתקשורת. כשאני מסתכל על הקריירה שלו מאז, אני רואה מישהו שהחדשנות שלו מתבטאת בזה שהוא פיצח את הנוסחה כיצד להשיג מקסימום רייטינג במינימום מאמץ. אבל, כפי שאמרתי, כנראה שציפיתי ממנו ליותר. מאחרים אני אפילו לא מצפה.

  [להגיב לתגובה זו]

 4. אני הייתי מחלק את הביקורת על טל לשני חצאי המוח. הצד השמאלי מפרגן מאד לאיש הטלויזיה שיודע ליצור באופן קבוע רייטינג של מעל 20 אחוז. הצד הימני לא יכול לסבול את הזבל שהוא עושה באופן קבוע. אני אישית חושב שגם מה יש לא הייתה מופת לאינטילגנציה אבל שם לפחות היה נסיון של כמה חברה צעירים לעשות משהו שונה לגמרי. החל מרק בישראל הזבל היה פשוט זבל אבל הרייטינג היה מאד מאד גבוה.

  [להגיב לתגובה זו]

 5. לא מצאתי איך שולחים לך אימייל?

  רציתי להציע לך פוסט-אורח לפרויקט "מהרעים".
  ראיתי את ההזמנה לפוסטים-אורחים רק אחרי שכבר פרסמתי אצלי…

  אתה מוזמן גם.

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting