איפה טינה? שמה!

טינה בראון, העורכת שהצהיבה את הניו יורקר בשנות התשעים (אבל גם העלתה את התפוצה שלו ב-250,000 עותקים לשבוע, וגייסה את מלקולם גלדוול*), עומדת עכשיו בראש מיזם חדש בשם The Daily Beast.

במה מדובר? רשות הדיבור לבראון בעמוד האודות

It's a speedy, smart edit of the web from the merciless point of view of what interests the editors. The Daily Beast is the omnivorous friend who hears about the best stuff and forwards it to you with a twist. It allows you to lead the conversation, rather than simply follow it.

נשמע מוכר? עמוד האודות של שמה! אמנם כבר לא עימנו אבל אני משוכנע שההגדרה היתה דומה למדי. כן, טינה בראון מפיקה היום את הגירסא האמריקאית של שמה! – אגרגטור חדשות דעתני ושנון מבוסס על עבודה עמלנית של עורכים הבקיאים בכל פינה של הרשת.

עכשיו, אם עוד לא נכנסתם, לכו רגע להציץ בבהמה היומית, מרשים למדי, לא? הרבה יותר מרשים מהמינימליזם הנקי של שמה! מנוחתו עדן.

כן, אפשר לצאת מכאן לתלונות הקבועות והמתבקשות מאליה של דלות הבלוגוספירה העברית ושל היעדר קהל מספיק. אפשר גם לחזות כשלון מהדהד לפרויקט הנוכחי של בראון (מישהו אמר talk?). אבל אפשר גם לנסות ולהאמין שהגיע הזמן לנסיון עברי דומה.

לא עוד פעם גוף וולונטרי שמאחוריו מספר חד-ספרתי של כוכבי ביצה עסוקים להחריד, אלא משהו מוקפד הרבה יותר, עם כמה מתכנתים במשרה מלאה, וכמה עורכים עם נסיון מוכח. נכון, אנחנו ביצה קטנה מאוד, אבל אני מעריך שהעלות הכוללת של פרויקט כזה אפילו לא מתקרבת לבונוסים שמובטחים לבראון בחוזה שלה. אני מאמין שזה שווה נסיון.

מישהו פנוי בבלוגלי פינת ynet?

* הבטחתי לעצמי, שבכל הזדמנות שתיקרה בדרכי אזכיר את גלדוול, ושבכל הזדמנות שאזכיר את גלדוול אפנה למאמר המפעים שלו על קטשופ.

7 תגובות ל“איפה טינה? שמה!”

 1. בלוגלי ו- ynet באותו משפט?

  [להגיב לתגובה זו]

 2. שמה! לא גווע בגלל דלות הבלוגוספירה הישראלית.

  [להגיב לתגובה זו]

 3. אלעד: בהחלט.
  רוגל: לא התכוונתי לייחס את גוויעת שמה! לדלות הבלוגוספירה, אלא לחזות מראש את הטיעון המרכזי כנגד ההיתכנות של פרויקט מסחרי כזה.

  [להגיב לתגובה זו]

 4. לא הבנתי – יענו משני הקצוות?

  אתה יודע מי הצוות של בלוגלי, נכון?

  ולוורדקמפ כבר נרשמת?

  [להגיב לתגובה זו]

 5. אלעד: לא הייתי קורא לזה שני הקצוות, אבל מי שירים אתר כמו הבהמה היומית יהיה חייב להיות בקיא גם בזה וגם בזה (ובעוד הרבה אחרים).
  ודאי שאני יודע מי הצוות של בלוגלי, אבל עכשיו תורי לא להבין את השאלה.
  וורדקמפ? נראה, נופל לי בזמן מאוד מאוד לא נוח (ארבעה ימים לפני הרצאה חשובה שאני צריך להעביר).
  אם אנחנו כבר מדברים, מה קרה לעורך הפוסטים של בלוגלי? אני מתקשה מאוד עם הפורמט החדש שלו (בדרך כלל אני עורך את הפוסטים בלייב רייטר אבל אם אני צריך לתקן משהו אני אובד עצות).

  [להגיב לתגובה זו]

 6. זה בסדר, גם אני כבר לא מבין כלום :(

  לגבי העורך – אין לו פורמט חדש. באיזו בעיה אתה נתקל ובאיזה דפדפן אתה משתמש?

  [להגיב לתגובה זו]

 7. תודה על ההפנייה לקטשופ! כחובבת קטשופ שעברה מזמן לחרדל, זה היה מאיר עיניים! :)

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting