למה שוקן מתבייש ב"הארץ"?

אז דרך הפוסט הלפני אחרון של ולווט בקפה של דה-מרקר יצא לי לגלות שיש עכשיו רשת חברתית חדשה מבית שוקן – עכבר קפה שמה. כשם שהקפה המקורי מסונף לדה-מרקר והתיימר, לפחות פעם, להיות רשת חברתית עסקית, כך מסונף הקפה החדש לעכבר העיר ומתיימר להיות רשת חברתית אמנותית-תרבותית שכזו, מעין מייספייס ישראלי.

יש כאן קטע מוזר.

כבר רבות נכתב על התהליך העצוב של הפיכת הארץ למוסף האקטואליה והפנאי של דה-מרקר, קצת פחות נכתב על התהליך הכואב מאוד של הפיכת העיר לנייר העטיפה ממנו שולפים את העכבר. אבל למרות שני התהליכים המדכאים האלה נדמה לי שהמותג החזק ביותר, אם לאמץ עגה שיווקית שאני לא ממש אוהב, שיש לקבוצת שוקן היה ונשאר "הארץ".

עם קצת הכוונה ועבודת מערכת סבירה אפשר היה להשיק דווקא את "קפה הארץ" (שם שגם נשמע סביר יותר משני האחרים) וליצור בו רשת חברתית שתצליח לייצר בתוכה דיונים פוליטיים ותרבותיים מעניינים. כמה בלוגים מרכזיים של כוכבי עמוד הדעות, עידוד פעיל של כותבי מכתבים למערכת לקחת חלק ברשת הזו והטמעה נכונה באתר הארץ היו עושים את העבודה.

אבל בקבוצת שוקן, כך נדמה, מתביישים קצת ב"הארץ" האפרורי והמיושן. חבל.

6 תגובות ל“למה שוקן מתבייש ב"הארץ"?”

 1. יאירווה כבר קונן על הסתלקותו מן העולם של הנכס (עוד אחד…)מקבוצת שוקן הלא הוא "העיר". וגם לעכבר לא תזיק מתיחת פנים. דאמיט, טיים אאוט, העלון בית ספר מוכה-הגרפיקה, מצליח לקחת אותו בהליכה. וזה כבר ממש פדיחות.

  [להגיב לתגובה זו]

 2. אאל"ט, יש בתכנון גם "הארץ קפה", שיכלול בין השאר את כותבי הבלוגים מ"הארץ" שפועלים היום במרקר קפה (כמו שחר אילן ויוסי מלמן), ואפילו "Haaretz Cafe" לגירסה באנגלית.

  מעניין לדעת אם מדובר באותה רשת עם סקינים שונים, או שמי שרשום במרקר קפה וירצה להצטרף לעכבר קפה יצטרך לפתוח פרופיל חדש.

  [להגיב לתגובה זו]

 3. אם מכניסים את מספר היוזר מהעכברקפה ושמים אותו בכתובת של הדה מאכער, עוברים לעכברקפה. מסקנה – זה אותו דטהבייס.

  http://cafe.themarker.com/view.php?u=23220

  טוב, נו, אני יהיה ראשון עם הבדיחת קרש הזאת: "מלצר, יש לי עכבר בקפה!"

  [להגיב לתגובה זו]

 4. הסלוגן המתבקש לרשת החברתית החדשה הוא כמובן "גרה בשינקין, שותה בקפה עכבר".

  [להגיב לתגובה זו]

 5. עידוק: למיטב הבנתי, וזה גם תואם את הטענה של חנן, יש לשתי הרשתות מסד-נתונים משותף, כך שחברות בקפה אחד מאפשרת לך השתתפות בדיונים גם בקפה השני. אבל זה לא ממש שקול לרשת אחת עם סקינים שונים.
  כדאי לזכור שעמוד הכניסה שלך לרשת כולל כל מיני אמצעים לקידום תוכן כמו המלצות עורך, פוסטים נצפים ופוסטים מכוכבים. אלה, שוב למיטב הבנתי כרגע, יהיו נפרדים בין שתי הרשתות. אפשר לחשוב על זה כעל סוג של OpenID בקטן.
  ינון: האמת היא שהיו לי כמה הרהורים על טיים אאוט בעקבות הביקור האחרון בניו יורק שאולי אפילו יצדיקו פוסט.

  [להגיב לתגובה זו]

 6. […] כמחאה על התחזקות מדור הכלכלה בעיתון לכדי חטיבה עצמאית, והמשיך בפלטפורמת בלוגים שמדגישה את עשיית העסקים כערך המרכזי (אפילו על פני חופש […]

השארת תגובה

Subscribe without commenting