הלינק ההוא שאינו נגמר

הלינק נוצר אצל סיני גז, שהעביר לעידו שהעביר לאטימולוגיה שהעבירו למעיין דר שבחרה להעביר למזבלה שזרקו את הלפיד ליוני ציגלר. ציגלר הסתבך קצת, הסתלבט קצת והעביר את הלינק ליאיר יונה שפינק בהשמעת בכורה אמיתית והפתיע את שמוליק כץ שהעביר לנדב לזר שהוסיף שיר לשרשרת. נדב העביר לאורי, שהעביר לאייל גרוס, שגילגל לאייל ניב ומשם אל נתי יפת מ”מחשבות פוליטיות”. נתי העביר את זה לדותן שהעביר את זה לנדב פרץ שהעביר אליי.

חשבתי להעביר לגדי אלכסנדרוביץ' שיוכל לתרום פרספקטיבה מתמטית מעניינת על נושא האינסוף, אבל אז גליתי שתנאי המשחק אוסרים עליי (שכן גם גדי וגם אני שוכנים בבלוגלי) אז אני מעביר לדובי.

בינתיים הזדמנה לי אנקדוטת אינסוף מעניינת שתהווה ליווי ראוי ללינק:

הגדולה, בת ארבע ושמונה חודשים, עסוקה מאוד בענייני מספרים לאחרונה.

בין הרצון לדעת מה בא אחרי שלושים ותשע או כמה זה עשרים ועוד עשרים ועוד שלוש ועוד אפס, צצות להן, מבלי משים גם שאלות עמוקות יותר. בלי לדעת, כמובן, היא מרותקת משאלת האינסופיות של המספרים הטבעיים.

מה המספר הכי גדול שיש? כבר שאלה כמה פעמים, וסירבה לקבל תשובות מתחמקות.

אתמול היא שאלה מה בא אחרי כל המספרים ואני השבתי "אינסוף".

"לא נכון" היא אמרה לה ואז נתנה רמז, "זה מתחיל בכּוֹ".

ניסיתי את "כל כך הרבה" ואחריו עוד כמה ניחושים חסרי הגיון עד שנשברתי וביקשתי תשובה.

"כוכבית" היא אמרה לי בחיוך מנצח.

ואני מצאתי את עצמי תוהה על פערי דורות ועל ילדים שגדלים עם כוכבית ועם סולמית בצמוד למספרים שלהם.

תגובה אחת ל“הלינק ההוא שאינו נגמר”

  1. הבת שלך צודקת לחלוטין.
    כלומר אם הכוכבית מציינת את הסגור של קליני. כלומר אם יש לך מספר טבעי כל שהו ואחריו כוכבית אתה יכול למעשה לשרשר לו כל מספר טבעי אחר (או ספרה אחרת) ובכך להגדיל את המספר (ניסוח מאוד לא פורמלי). או בקיצור *(1234567890) נותן לך את כל קבוצת המספרים הטבעיים.

    [ניסוי: תשאל את הבת שלך כמה זה מלאנתלפים ועוד מלאנתלפים*. מעניין אם היא תגיד שזה מלאנתלפים או שזה שני מלאנתלפים. האופציה הראשונה תראה שבאופן אינטואיטיבי היא מבינה מה זה אינסוף.

    *עוד אומרים מלאנתלפים?]

    [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting