בואו נייצר טוקבקים

יופי שיש ערוץ מדע ב-ynet, באמת יופי.

יופי שכתבתות מהערוץ זוכות לפעמים להפניה בולטת מהכותרות הראשיות באתר, באמת יופי.

אבל מה לעזאזל אמורה השטות הזו להביע?

הממצאים מאשרים את השערותיו של דרווין?

וכך נפתחת הכתבה עצמה

מתנת יום הולדת מוקדמת ומשובחת במיוחד לצ'רלס דרווין. שבוע לפני יום הולדתו ה-200 של הוגה תורת האבולוציה, מפרסמים מדענים ממצאים בני 635 מיליון שנה, המאשרים את השערותיו של החוקר האנגלי בנוגע למוצא החיים. עד כה, הממצאים הקדומים ביותר של יצורים רב-תאיים היו בני כ-580 מיליון שנה.

נו כן, זה בדיוק מה שמאשר את השערותיו של דרווין, ההפרש הזה של 55 מיליון שנים. אין כאן הרי שום דבר שיפתור בעיות קיימות בתיאור האבולוציוני מחד, ואין כאן שום דבר שמוסיף טיעון חדש כנגד קשקושי בריאתנות מאידך.

למרבה המזל טורחים ב-ynet לקשר גם למאמר המקורי ב-Nature.

כמה מפתיע לגלות ששמו של דרווין לא מופיע אפילו פעם אחת במאמר, יותר מזה, המילה אבולוציה מופיעה פעם אחת, ממש בפתיחה, במשפט הבא (ההדגשה שלי)

The Neoproterozoic era (1,000–542 Myr ago) was an era of climatic extremes and biological evolutionary developments culminating in the emergence of animals (Metazoa) and new ecosystems.

למחקר הזה אין עניין לאשש או להפריך את ההשערות של דרווין, וכולו נכתב, כמובן, מתוך מחשבה מדעית שמקבלת את קיומו של תהליך אבולוציוני כחלק מהנחות היסוד שלה. אבל ב-ynet ידעו שעם טיפול סנסציוני טיפוסי אפשר להפוך מחקר מדעי מרתק לעוד סיבוב ידוע מראש של התנצחות מקוקשת בין בריאתנים בגרוש לבין מדענים בלירה.

זה כמובן עבד להם, 156 תגובות נכון לעכשיו.

ניחא, אני משער שאפשר לראות בזה גם התקדמות כלשהי, לפני חודשיים שלושה בטח היו בוחרים בהפניה "נתגלו ממצאים בדבר קיומם של חיים רב-תאיים לפני 635 מיליון שנים, אבל המדענים מתקשים להכריע אם מדובר בבובלילים או בפרידמנים" כדי לגרוף את כמות הטוקבקים הרצויה.

2 תגובות ל“בואו נייצר טוקבקים”

  1. אני מחכה לגילוי "נמצאה עדות לאינטיליגנציה בYNET". זה יהיה ראוי לכותרת!

    [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting