הבועה העכורה – טייק 2

אחת הסיבות שבגללן בחרתי את התבנית לבלוג שלי היא העובדה שיש בה אפשרות להחליף את תמונת ההדר (header) – למרבה הצער נותרה האפשרות הזו ללא שימוש של ממש. מהר מאוד גיליתי שכישורי עיבוד התמונה שלי עלובים למדי. חיפשתי תמונת בועות בגוגל, שיחקתי מעט עם הצבעים (טוב, נו, בחרתי בפילטר נגטיב של הפיינט), חתכתי ברישול לגודל מתאים בערך והחלפתי.מאז הוא נותר שם, כעור, ובצבעים מתסכלים שלא ממש איפשרו קריאה של התת-כותרת ("החיים מתוך הבועה העכורה").

ההדר ששרד כאן שנתיים

במסגרת משחקי עטיפות התקליטים  יצא לי לרענן מעט את כישוריי החלודים (באמצעות GIMP שהיא אופציה חינמית מוצלחת מאוד לעיבוד תמונה בסיסי פלוס) ועלה בדעתי שהגיע הזמן להחליף את תמונת ההדר סוף סוף.

בין לבין, לקראת גיורו של משחק עטיפות התקליטים ניהלתי גם דיאלוג עם העלמה עפרונית שתמונותיה תשמשנה בקרוב מאוד להיסטוריה של להקה ישראלית פיקטיבית. עפרונית היתה גם מי ששמה לב לשלב הביניים הקצרצר שבו ההדר המקורי הוחלף למשך ימים אחדים בהדר ססגוני של "בועות משחקי מחשב משנות התשעים המוקדמות". במהלך חילופי המיילים הציעה עפרונית שאוכל להשתמש בתמונות בועות סבון שיש לה כדי ליצור הדר חדש, ואז נזכרתי ברומי שמאי.

ההדר שהיה כאן לרגע

רומי שמאי היה סטודנט שלי לפני שנים אחדות, והיום במקביל להמשך המסלול האקדמי שלו הוא מפעיל גם עסק קטן בשם בעבוע במסגרתו הוא עורך ומפיק אירועי בועות סבון ענקיות. באתר של בעבוע יש לא מעט תמונות מופלאות של בועות סבון ענקיות. המופלאות מכל הן תמונות של מופע רחוב שערך רומי בונציה לפני שנה. אז קיבלתי אישור מרומי, בחרתי תמונה, חתכתי אותה בהתאם, הוספתי מעט טשטוש ורעש כדי ליצור את אווירת הבועה העכורה שרציתי והנה ההדר החדש (וכאן התמונה המקורית)

הסיפור המלא, והמרתק, של התמונות המקוריות מונציה ושל הביקור של בעבוע שם פורסם לרגל ההדר החדש בבלוג של רומי.

3 תגובות ל“הבועה העכורה – טייק 2”

 1. לא ששאלו אותי אבל אני מאוד אוהב את ההדר החדש ומאוד לא אהבתי את הישן (אם כי חשבתי שזה הרעיון הזה של העכירות המגעילה).
  והסיפור של רומי הוא יופי.
  (נ.ב. נעם מת על בועות – הוא רודף אחריהן, מנסה לתפוס אותן או נשכב על הרצפה ונותן להן לנחות לו על כל הגוף).

  [להגיב לתגובה זו]

 2. שחר, שמחתי לעזור ותודה על הפוסט המפרגן!

  [להגיב לתגובה זו]

 3. לא שמים טקסט שחור ולבן על אותו רקע. אם השחור יראה עליו טוב, אז הלבן יהיה בהיר מדי, ואם הלבן נראה טוב, אז השחור כהה מדי.

  במקרה הזה נראה שהלבן בחירה נכונה יותר, הוא ממש קופץ לעיניים.

  אה, ואכן שיפור העדרי מצוין.

  [להגיב לתגובה זו]

השארת תגובה

Subscribe without commenting