יש לך את זה! חלק ח' – ברברים בשער

לחלקים הקודמים: א', ב', ג', ד', ה', ו', ז'

אתה שוב בשטח הטבעי שלך, עכשיו כשלוחמי הלינוקס והמק יצאו לדרך. לשונית אחת פתוחה על כל אחד מהפורומים, מתרעננת מעת לעת, תגובות הלעג והנאצה מצטברות בהדרגה. אבל זה כבר מאחוריך, כדור שלג קטן שמתגלגל מעצמו, יש לך משהו חשוב בהרבה להתעסק איתו.

החודשיים האחרונים נמחקים פתאום, חלקית לפחות, העיניים שלך חוזרות להיות אלה של מבקר תרבותי חד, הרגישות לבולשיט שיווקי מוליכה אותך. אבל נסיון החודשיים האלה גם עוזר לך לזהות טוב יותר את הכשלים, בניסוח, בהצהרת הכוונות, במדיניות. על דף נייר אתה משרבט בחופזה את הממצאים. מזנק מעמוד לעמוד, חופר באתר שלהם, לא מותיר בו פינה שלא תזכה לביקורת עוקצנית.

והוא בוהה בך מתוך עמוד האודות שלהם. סמנכ"ל תוכן. אתה מתנדנד לרגע בין התהיה אם לא ראוי היה להעניק גם לך תואר שכזה לבין הבוז התהומי לנפיחות העלובה שיש בעצם הצירוף הזה. אתה נזכר בהודעה ההיא על המשיבון, ברגע שבו התבלבל בין שניכם, שייך אותך דווקא לבלוג שלו, ואתה נזכר גם בלילות הארוכים של שניכם ביחד במערכת של אחד הפורטלים הראשונים, בשנינות ובחתרנות שהקפדתם להשחיל לכל אייטם זניח שפורסם אז, ובגסות שבה אלה טבעו מול נחיל תגובות וולגריות, אתה נזכר בכנס אחד שבו ישבתם שניכם באותו פאנל, כותשים את נציגי התקשורת המסויידת שלידכם לקול מצהלות הקהל השבוי, הברברים שלכם. הברברים שלך.

הניסוחים באתר שלהם סבירים ברובם, אבל יש גם די והותר החלקות מביכות לממבו ג'מבו שיווקי חסר כיסוי, יש הצהרות גרנדיוזיות שמיועדות לעיניים זרות, כאלה שלא מכירות את השטח, ויש גם מודל כלכלי מגוחך עד כאב. כולם נאספים אל דף הראיות המצטבר שלך, ערוץ צדדי במוחך רושם הערות לגבי שינויי ניסוח כדאיים באתר שלכם לפני ההשקה הרשמית. ערוץ נוסף מחפש את הדרך הנכונה למצות את פוטנציאל הראיות עד תום.

הפור נופל על אחד מחשבונות הטוויטר הפיקטיביים שלך. לא מאוד פעיל, ולכן גם לא מעעורר יותר מידי ספקולציות. אף אחד, למיטב ידיעתך, לא חושד שאתה האיש שעומד מאחוריו. לא יותר מידי עוקבים, אבל בדיוק אלה שאתה צריך.

בקפידה אתה בורר את המובחרים שבציטוטים, הופך בהם כמה רגעים, מכווץ את חיצי הלעג המושחזים שלך, ממקד אותם, פורט אותם לפיסות מדודות של  עד 140 תווים רעילים.

דרוש: לחברת שיווק צעירה – בלוגר מזדקן ותאב-בצע עם שגעון גדלות לתפקיד רמטכ"ל תוכן (קישור לעמוד האודות).

כמו המתחרים גם אנחנו מציעים אחזקה שוטפת של פיד RSS בטכנולוגיה מתקדמת כדי לעדכן את קהל הלקוחות ללא תוספת תשלום (קישור לפירוט השרותים)

נשתמש בטכנולוגיה מתקדמת כדי לנטר כל התייחסות למותג שתופיע בטוויטר (סוד מקצועי: קוראים לזה @replies).

אחרי שיש לך עשרה כאלה אתה מטפטף אותם לחשבון הפיקטיבי בהפרשים שבין עשרים דקות לשעה.

כשהריטוויט הראשון מגיע אתה יודע שכיוונת נכון. עם למעלה מאלף עוקבים ששמים לב לכל ציוץ שלו, צבא הברברים כבר יצא לדרך.

עד שאתה מגיע הביתה בערב טוויטר כבר מלא בבדיחות ארסיות ובשנינוית על חשבונם של המתחרים. שני פוסטים בקורא הרסס שלך מבכים את אובדן התמימות של הרשת הישראלית, את האופן שבו הכסף הגדול משחית גם את מי שהיה יכול וצריך להיות הגיבור של המהפכה. אתה מתפעם מהקלות שבה הצלחת להפעיל את צבא הברברים. אתה יודע: יש לך את זה!

 

המשך יבוא

6 תגובות ל“יש לך את זה! חלק ח' – ברברים בשער”

 1. דף נייר? לא קובץ txt?
  אבל זו השגתי היחידה. זה סיפור יפה. יש לך את זה, אפשר לומר.

  [להגיב לתגובה זו]

 2. נ': טוב, זו דווקא הערה שאין לי בעיה להתייחס אליה כאן.
  האמת היא שהבחירה בדף נייר היתה קצת בתור תגובה לפוסט הזה של גל מור.
  אבל בנוסף – גיליתי בזמן האחרון שלהרבה צרכים יותר נוח לי לעבוד עם דף נייר מאשר לדלג בין לשוניות\חלונות פתוחים.

  [להגיב לתגובה זו]

 3. להרבה צרכים כן, אך לא לכולם; דווקא להעתקת ציטוטים וקישורים, העתק-הדבק מהיר בהרבה מאשר עט.
  (ד"א, רק עכשיו כשהזכרת את הדילוג בין לשוניות וחלונות התגלה לי עד כמה הפעולה הזו נעשית אצלי ללא מחשבה. יש לי הרגשה שהיא אפילו משמשת כמטאפורה מחוץ למסך, אם כי זה דורש בדיקה.)

  [להגיב לתגובה זו]

 4. עסוקה, עסוקה, עסוקה – רק עכשיו התפניתי לקרוא את יצירת המופת הקטנה שלך.
  איזה יופי. מצפה בכליון עיניים להמשך.

  [להגיב לתגובה זו]

 5. […] סדרת הפוסטים של שחר “יש לך את זה”:  א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’, ט’ […]

 6. […] התפרסם כאן הסיפור יש לך את זה! (א', ב', ג', ד', ה', ו', ז', ח', […]

השארת תגובה

Subscribe without commenting