סיבוב שני: (או) מחר יש לי עוד הזרעה

בחיי שבסופו של הסיבוב הקודם לא הייתי מופתעת.

כשידברתי עם הרופא בתחילתו של השני הוא נשמע כמעט מופתע מזה שלא נכנסתי להריון בפעם ראשונה, זה היה מצחיק.

ברמה הטכנית, מסתמן שהשחלה הימנית קצת יותר בשאנטי. אין לי בעיה, אני בעדה. להלן פירוט:

 • אולטראסאונד ראשון ביום הרביעי למחזור
 • שני ביום שמונה
 • שלישי ב- 12
 • רביעי ב- 14
 • חמישי ב-16
 • אוביטרל ביום ה- 16 בשמונה בערב (לא כאב בכלל! גרף השיפור שלנו מדהים…)
 • הזרעה ביום ה- 18 למחזור

ביום השש עשרה למחזור הזקיק היה בגודל 18 (שזה בטח 18 מיקרומטר או איזה מידה שאני לא זוכרת), זה מעניין כי בחודש הקודם ההזרעה היתה כבר ביום ה-13 למחזור. יצא שנסעתי די הרבה לבילינסון והאמת? מלבד אי הנוחות של איחור לעבודה מדובר בזמן איכות נפלא- אפילו קראתי ספר!

בקיצור, זה היה הסיבוב שהיה.

מחר הזרעה ודיווחים אם יהיה יתווספו לפה או לחשבון הטוויטר המגניב שלי.

אז מה זה בעצם IUI (או הזרעה)?

IUI אלו ראשי תיבות של In Utero Insemination ובעברית פשוט הזרעה. חשוב לי שיהיה ברור ההבדל בין הזרעה להפריה אז אם עד סוף העמוד הזה ההבדל לא ברור: אנא פנו לנציב תלונות הציבור בתגובות.

התהליך עצמו לא שונה בהרבה (ברמה הביולוגית, לא ברמה הטכנית) מתהליך כניסה להריון של זוג סטרייטי בלי בעיות פוריות. בסופו של התהליך, לוקחים מזרק שמחוברת אליו צינורית קטנה ומזריקים את הזרע לרחם, או לצוואר הרחם או משהו (אל המקום שהוא בכל מקרה היה מגיע אליו אם הוא היה נעזר בבולבול).

אז מה שונה?

ראשית: מעקב ביוץ

בגלל שלא מדובר בזוג שסופר ימים בערך מהמחזור ומקפיד להזדיין במרץ החל מקצת לפני ועד קצת אחרי הזמן הסביר שבו מתרחש הביוץ אלא במנת זרע קפואה שעולה 440 שקלים המנה, בחצי יום עבודה,וטופס 17 ועלות הפשרת זרע (יש עוד גורמים) מוטב לנסות לקלוע בדיוק לביוץ.

כדי לעשות את זה מבצעים דבר שנקרא מעקב ביוץ: החל מהיום השני של המחזור ואחת לכמה ימים עושים אולטראסאונד (מאלה שמתבצעים מבפנים, לא חלילה החמודים של ההריון המתקדם עם הג'לי על הבטן) שמטרתו לבדוק מה שלום הזקיק שעתיד להיות ביצית ומה עובי הרירית: שני הנתונים האלה עוזרים לרופאים להבין מה מידת בשלותו של הזקיק ומתי הוא יהיה מוכן.
דמייני לעצמך תפוז (כן, זו האנלוגיה הכי טובה שיכולתי לחשוב עליה) שהולך ומבשיל עד שבסוף כשהוא מוכן וכתום הוא נושר מהעץ אל מרבד של אדמה לחה ומוכנה (זו רירית הרחם אם לא הבנת).

אם עושים כמה נסיונות שלא צולחים לרוב הרופא מציע לנסות מחזור עם הורמונים, יש שני סוגים עיקריים של הורמונים בטיפולים מסוג זה (למיטב הבנתי) כאלה שהם ההורמון עצמו בצורתו הסינתטית וכאלה שהם בעצם פקדים שאומרים לבלוטות הרלוונטיות להפריש את ההורמון הרלוונטי. בכל מקרה, כשעושים מעקב ביוץ תו"כ טיפול הורמונלי נהוג גם לבצע בדיקת דם- אבל לא רק. זה קצת עניין של מדיניות בית חולים או רופא מטפל אז לא לתפוס אותי במילה.
אלוהים יודע מה בדיוק אמורים לבדוק שם, אני מבטיחה לברר ולהודיע לכולם כשאדע.

שנית: ידידנו האוביטרל Ovitrelle

ידידנו האוביטרל כפי שמופיע על המרשם שלימאותו מניע (חסכון בסיבובי הזרעות מיותרים) משתמשים בזריקת אוביטרל למטרות (המינוח המקובל שדי מצחיק אותי הוא) "השראת ביוץ". ברמה הטכנית אוביטרל (OVITRELLE) היא תרופה אשר מכילה את ההורמון HCG, ההורמון הזה קורה בכל מקרה בגוף אבל בקונטקסט של הזרעות הוא משמש לתזמון הביוץ. למעשה , לפי מה שנאמר לי ע"י רופאיי מרגע הזריקה לוקח עד 36 ש' לביוץ. כל שנותר בעצם זה לארוב לביצית בפינה עם זרע מוכן והכל אמור לעבוד.

אבל רגע…

למי ששכח את שיעורי חינוך מיני בתיכון אני רק אזכיר שבגדול אחרי שהביצית בוקעת מהזקיק הנחמד שלה אשר בשחלה (זוכרים את התפוז ממקודם?) היא משוטטת בשמחה דרך החצוצרות עד שמגיעה לרחם. ברחם (מעובה הרירית = אדמה רטובה) היא נאחזת באיזו דופן וממתינה (בחושך, אם היא פולניה) עד שיבוא הזרע ויגאל אותה. כל העניין הזה לוקח 24 ש' בערך, אם לא הגיע הזרע היא כועסת ומסתובבת רגוזה לבד בחלל הרחם ומורידה את הפוסטרים מהקירות (לדבר הזה אנחנו קוראות מחזור ואמא שלנו קוראת לזה וסת).

אז לביצית יש 24 ש' מרגע הביוץ, הזרע לעומתה חי 72 שעות. תיאורטית הוא יכול לשבת לו בפנאן ברחם ולחכות לה שתבוא: למיטב הבנתי גם זרע שמחכה לא עושה עבודה טובה כמו אחד שזה עתה ניתך – אבל אולי אני טועה.

ואגב, אם זה היה כ"כ פשוט הממוצע של נסיונות עד לכניסה להריון היה עומד עד פחות משישה נסיונות (זה הממוצע).

שלישית: ובכן, הזרעה

טוב נו, אני בטוחה שכולם יכולים לבד למצוא את ההבדלים בין סקס להליך רפואי שמערב ספקולום, אורות ניאון ומזרק שאליו מחוברת מן צינורית כזו. חיפשתי תמונה של המזרק הזה ולשמחתכם לא מצאתי.

אז אלו שלושת ההבדלים העיקריים בין הדרך שבה לומדים בבצפר שילדים באים לעולם לבין IUI, שהיא הזרעה. אפשר להניח (ובצדק) שאני טורחת לכתוב את כל זה כי אני עומדת להתחיל בעצמי סיבוב ראשון של מעקב ביוץ שמסתיים (לרוב) בהזרעה ובעיקר כי קיומו של מרשם אוביטרל אצלי בארנק (אעדכן עלויות אח"כ) מרגש אותי קצת.

וכדי לסגור את הפינה מתחילת העמוד- ההבדל העיקרי בין הזרעה להפריה (בטח נתקלתם במילים: הפריית מבחנה, ילד מבחנה, IVF, החזרת עוברים וכו) הוא המיקום של רגע ההפריה: בהזרעה הפגישה של הביצית והזרע קורית בתוך הגוף ואילו בכל טיפולי ההפרייה למינהם כל העניין הזה מתרחש מחוץ לרחם.

הבחירה בבנק הזרע בביילינסון מוכיחה עצמה כנכונה

עדיין ממתינה לתורם הזרע שיבוא להבדק, מה שכן: ביילינסון לגמרי מנצחים בתחום הנחמדוּת, התקשרה גברת מהמעבדה והתנצלה בשמו ובשם הגנטיקאיות שזה לוקח זמן.

10 נקודות לביילינסון.

(אם כי כל העניין הזה גורם לי לחשוב שלמרות שהייתי מוכנה בפברואר אתחיל לעשות הזרעות רק "אחרי החגים")

מחלקת פריון בבילינסון (הוא מרכז רפואי רבין)

אז אתמול פתחתי תיק בבילינסון.

וכמיטב המסורת- סיכום בנקודות:

 1. התרשמות כללית
 2. בנק הזרע
 3. מח' פריון

התרשמות כללית

המרפאה ממוקמת בבנין חדש, יש תחושה של הייטק ונקיון. באף רגע לא נשפו בעורפנו תריסר נשים עם מחזור מתואם (מה שקרה הרבה מאוד בסיבוב הקודם בתל השומר) או כמו שאמרה זוגתי "זה מרגיש כאילו באנו בשבת".

תהליך פתיחת התיק לשכמונו מורכב מפתיחת תיק בבנק הזרע ולאחריה פתיחת תיק נוסף במח' פריון. ועכשיו אפרט לגבי כל אחד מהם.

בנק הזרע בבילינסון

מנהל את הבנק דוקטור פנקס, מן קריקטורת רופא מפוזר שמרבה להתלוצץ ומשרה אוירה נינוחה. לי זה עבד טוב- זה אבל יכול להיות מעצבן.

דר' פנקס עבר איתי על כל הטפסים הנפלאים האלה שלהם שמספרים לך כמה הם לא אחראים לכלום, לא למצבך הפיזי בסוף הטיפולים וודאי שלא למצב הצאצאים. ככה זה תמיד הטפסים האלה, לא התרגשנו וחתמתי עליהם בשמחה.

אחרי מילוי כל הטפסים נשלחתי לבחור תורם שאותו יש לשלוח לבדיקת נשאויות (אם יסכים) במימוני.

משם נשלחנו אחר כבוד לעמדתה של המזכירה שהציגה בפנינו את רשימת התורמים הרלוונטיים כרגע רשימת התורמים לא גדולה במיוחד, פחות מעשרה תורמים פוטנציאליים ובמלאי.
אנחנו, למודות קרבות שכמונו*, בחרנו צ'יק צ'ק בחור שנראה מבטיח למדי ולא אשכנזי בכלל ועכשיו אנחנו מקוות שהוא יסכים לבוא להבדק.
(* אפילו העירה זוגתי בחוכמתה שזה בטח היה לוקח לנו פי שתיים זמן לפני שלוש שנים)

יתרונות: נחמד, יעיל, לבבי, קשוב, נותן מענה לעניין הנשאויות |  חסרונות: המלאי

מחלקת פריון האישה בבילינסון (הוא מרכז רפואי רבין)

את פנינו קיבלה מזכירה רפואית קורקטית שעברה על החלקים הטכניים ושלחה אותנו להמתין בתור לאחות, האחות (הממש חמודה) עברה על הבדיקות וניסתה לזהות חסרים מראש ושלחה אותנו לחכות לרופא. הרופא, ובכן, הוא עבר על כל הבדיקות אחת אחת, שאל שאלות רבות מאוד והסביר את כל הסכנות שכרוכות בטיפולים הורמונליים. אלוהים כמה סכנות יש…  בחרתי לחתום על כל הניירות בשמחה ולהתעלם מהסכנות והרופא מצידו ביקש ממני השלמות לבדיקות.

הגיע הזמן שאגיד משהו על הבדיקות שיש לעשות לפני פתיחת תיק, רשימת הבדיקות הסטנדרטית (פחות או יותר) שמבקשים בכל אחד מהמקומות האלה (איכילוב, תה"ש, בילינסון) היא:

דם:

 • פרופיל הורמנלי – בדיקת דם ביום השלישי של המחזור שכוללת כל מיני ובכן.. הורמונים
 • תפקודי קרישה
 • ספירת דם, או איך שלא קוראים לזה (הרגיל)
 • איידס
 • סוג דם – קריטי בעיקר לבנק הזרע
 • דברים בצום: סוכר ןחבר מרעיו

אחרים:

 • בדיקות סקר גנטי (לא חובה)
 • משטח לגילוי סרטן צוואר הרחם (פאפ-סמיר או פאפס בלשון העם)

אני כבר עשיתי את כל אלו, אבל יוצא שדי מזמן. אז נשלחתי לבצע מחדש את הפרופיל ההורמונלי וכן תפקודי בלוטת התריס כדי להוכיח שאני שמחה ומאוזנת (יש לי תת-פעילות של הבלוטה).

כולם היו נחמדים ומסבירי פנים, מכאן שבינתיים אין לי דרך לחוות דעה על מקצועיותם ו/או היתרונות / חסרונות שבבחירה בבילינסון.

סיכום ביקור בבנק הזרע הפרטי באסותא ראשון

[טוב, זה יצא חתיכת פוסט ארוך ובכלל לא דיברתי על כל הדברים האחרים שאמר הדוקטור, בפוסט הזה ניתן למצוא את הנושאים הבאים: התרשמות כללית, דוקטור רונן, חוות דעת על רשימת התורמים, בירוקרטיות, מחירו של זרע בישראל, וסיכום ומסקנות]

התרשמות כללית

דוקטור יעקב רונןכמה דברים כללים בקשר לבנק הזרע הפרטי בראשון: בנק הזרע הוא חלק מאסותא ראשון, יש לו עוד "סניף" בכפר הירוק, אבל יש לציין שזה לא הבנק עצמו אלא מן שלוחה (אפשר לאסוף משם זרע וכאלה, אבל לא ממש לקבל טיפול- למיטב הבנתי), את בנק הזרע מנהל דר יעקב רונן (כאן בתמונה משמאל, מיד כמה מילים עליו).
המבנה לא הכי מגניב בארץ- כלומר, ביקרתי כבר באסותא ת"א בזכות סבא שלי ושם הרבה הרבה יותר שווה. החדר שבו יושב דר רונן למשל הוא חדרון קטן (ברוחב מיטה ובעומק שתיים) שבכיף היה יכול להיות תפאורה לחדרון של מנתח לשינוי מין בברלין המזרחית- בלי חלונות, שולחן, מיטה, כסאות, בלאגן.

דוקטור רונן

אז כיון שעוד לא היתה לי למעשה שום אינטראקציה רפואית איתו אין לי הרבה מה להגיד עליו ברמה המקצועית, מה שאני כן יכולה זה לספר על ההתרשמות הכללית שלי ממנו, על דברים שאמר ועשה וכו.

אז קודם כל, שנינו איחרנו לפגישה, אני איחרתי הרבה יותר ממנו (זה לא אופייני, היו פקקי גיהנום הודות למועד ישראל כלשהו) הוא התקשר אלי לנייד כדי להודיע שהוא מאחר. לא המזכירה שלו, לא טלפון ממספר לא מוכר- הוא, מהנייד שלו התקשר אלי ובאופן מאוד לא פורמלי דיווח שהוא מאחר- זה היה מגניב למדי.

שנית- הוא יודע למכור. אני לא יודעת אם זה טוב או רע, אבל כחלק מההתפכחות שהיתה לי בשנתיים האחרונות אחרי שהבנתי סוף סוף שרפואה קונים בכסף, אני כבר לא כ"כ בטוחה שרופא שיודע למכור זה דבר רע. איש מכירות מודאג גם מהמוניטין שלו ולכן הוא מתחייב על איכות ה"סחורה", נפגש באופן אישי עם כולם וכולן וכמו כל מנהל במגזר הפרטי- מודאג מהתדמית של העסק שלו ובעיקר מאחוזי ההצלחה- זה לא דבר שאפשר להגיד על בנקי הזרע הציבוריים בבתי החולים.

החסרון של יכולת המכירה שלו, ושל נקודת המוצא העסקית הוא שעל הדרך ובלי להזכיר שמות הוא משתמש בדוגמאות מהמגזר הציבורי ועל גבן מבסס את מעמדו- לא הכי אסתטי.

דבר שמאוד הגניב אותי- אבל זו רק אני- הוא שתו"כ הפגישה הוא שלח לי את רשימת התורמים ומסמכים נוספים מהאייפון שלו למייל שלי- זה הכי מגניב בעיניי.

רשימת התורמים

אז אותה רשימת תורמים שקיבלתי במייל תו"כ הפגישה היא קובץ וורד עשיר. בתחילתו יש את כל המועמדים בגריד שכולל:

 • מס' סידורי
 • מוצא אם \ אב
 • גובה
 • משקל
 • צבע שיער
 • צבע עיניים
 • גוון עור
 • תואר אקדמי
 • עיסוק
 • תחביבים \ פעילויות

אחרי שנגמרת הטבלה יש עמוד על כל תורם ובו יש עוד פרטים שכוללים בין היתר גם חוות דעת הצוות (לא מעניין כמו שזה נשמע), רקע רפואי ופירוט מקצועותיהם של ההורים (מה שמאפשר להחזיר תשובה על השאלה הנצחית שהורים שואלים: "ומה עושים ההורים שלו?").

זה נחמד מאוד, רמת הפירוט וככה, ובעיקר אני רואה איך להרבה בנות זה יתרון בולט על פני שאר הבנקים. מה גם שהם מצהירים שהם לוקחים רק תורמים אקדמאים וחתיכים, בחיי! ככה כתוב באתר: "גברים יפיםאנו קובעים רף גבוה למראה החיצוני של התורמים".

בעיקר יש הרבה תורמים לבחור מהם, כמה עשרות, שזה דבר שאי אפשר להגיד על אף בנק אחר שנתקלתי בו.

פרקטיקה, בירוקטיה ודור ישרים

מתוך הרשימה הזו בוחרים שישה תורמים ואתם מתקשרים לגברת הנחמדה. הגברת הנחמדה מחזירה תשובות לגביהם- אם הם פנוים ומתי וכך אפשר לתאם "איסוף זרע" להזרעה במקום שבו מטופלים. (מבטיחה בקרוב לכתוב פוסט שמסביר גם את העניין הזה, מה ההבדל בין בנק זרע ל"מקום שבו מטופלים" וככה- אבל בחיי שאין לי כוח להרחיב על זה בול עכשיו).

יש כל מיני ניירות שצריך לחתום עליהם, דברים סטנדרטיים: אם תצא לך מפלצת את לא יכולה להאשים אותנו, אין לילד העתידי שלך שום תביעה כלפינו, בכלל לא בטוח שתכנסי להריון- כאלה. יש נייר חשוב שצריך לזכור והוא "אישור להוצאת זרע"- אם הוא לא חתום בידי מרפאה שמאושרת לבצע הזרעות המכון לא יכול לתת לי להוציא זרע.

במקרה שלי וכיון שאני תפלצת שמחזיקה אחר כבוד שתי נשאויות לשתי מחלות גנטיות עלי לבדוק את התורמים לנשאות למחלות האלה- בשביל זה המציאו את המודל שנקרא "דור ישרים":

מודל "דור ישרים" למיגור מוטציות העתיד

אז קראתי קצת ובמקור "דור ישרים" זה בכלל מן עמותה כזו ללא מטרות רווח שהוקמה כדי לעזור לבחורים ובחורות דוסים (ואשכנזים) להביא ילדים לעולם ללא מוטציות גנטיות שנפוצות אצל שכמותם (סיסטיק פיברוזיס, טיי-זקס, מחלקת קנוואן ואנמיה ע"ש פנקוני). מה הקטע שלהם? אז אני, כבחורה כשרה לפני שידוך, יכולה ללכת ולהפקיד שם את הדיאנאיי שלי ואז לפני שאני משתדכת לבחור אשלח לו את הקוד שלי ושם יעשו בדיקת התאמה (אם גם הוא בבנק). או כמו שהם מסבירים את זה:

"דור ישרים יספק הערכה להתאמה גנטית בין כל שני אנשים שנבדקו במסגרת התוכנית. ההתאמה מתייחסת רק למחלות ששני בני הזוג נבדקו לגביהן. כאמור – מצבו הגנטי של נבדק אחד לא יחשף בשום תנאי. ניתן לארגן מבצעים במוסדות חינוך, בהם ייבדקו כלהתלמידים המעוניינים. תוצאות הבדיקה מוכנות בתום 20 עד 25 ימי עבודה מתאריך הבדיקה (להוציא ימי חג ופגרה; במסגרת מבצעים הנערכים במוסדות חינוך – בתום כתשעים ימי עבודה). במקרים דחופים ניתן לקבל תוצאה תוך שבועיים. הבדיקות הגנטיות נעשות במעבדות גנטיות מוסמכות (ולא במקום שבו ניטל הדם לבדיקה)."

באסותא אימצו את המודל הזה, אבל למרבה הצער בניגוד לעמדות של של העמותה הזו הם בחרו במודל הזה רק כדי שיוכלו להרויח עוד כמה לירות במסווה של הוגנות. כשאני אבחר תורם אצטרך לשאת בעולות (עוד רגע) שכוללות עלות כללית לבדיקה (הפקת דיאנאיי אומשהו) בדיקת כל אחת מהנשאויות שלי + שכר לגנטיקאית (שהיא גורם לא משוחד). הטענה שלהם היא שהם לא רוצים לדעת את התשובות ובכך להשפיע על הבחירות של הנתרמות (בתחת שלי).
התשובות שאני אקבל הן אם אני והתורם מתאימים גנטית או לא, אם במקרה מישהי אחרת בבנק כבר באה עם נשאויות דומות לשלי ובדקה תורם כלשהו זה לא עוזר לי בכלום. כן, נכון. בכלום. "אנחנו בודקים התאמה גנטית ולא נשאויות" – ערימה של בולשיט חומרני במסווה של אמינות והוגנות- אם תשאלו אותי. ותיכף תבינו למה:

אז כמה זה עולה

הזרע

יוצא 1200 ש"ח לפי הפירוט הבא:

 • מנת זרע: 900 ש"ח
 • "הפשרה והשבחה" או איך שלא קוראים לזה- בעבר אפשר היה לעשות את זה במקום שבו מוזרעים- היום כבר חובה לעשות את זה שם כי הם "לא סומכים על אף מעבדה אחרת" או משהו: 300 ש"ח

אני רק מזכירה שהממוצע הכללי של נסיונות לכניסה להריון (לא בהזרעות- בגדול) עד להריון הוא 6, הממ… אנחנו מדברים על 7200 ש"ח לפני שבכלל התחלנו לזוז, אה ובגלל שאני צריכה לבדוק גנטית את התורם ולא הייתי רוצה לבזבז את כל הכסף של הבדיקות פעמיים (כי פתאום נגמר הזרע או משהו) בטח עדיף שאקנה עשר מנות.

הבדיקות הגנטיות, דור ישרים, פר תורם

 • עלות כללית של "הפקת דיאנאיי" או שקר כלשהו – 1200 ש"ח
 • בדיקת מחלה אחת – 400 ש"ח
 • חווד גנטיקאית – 500 ש"ח

במקרה שלי והודות להיותי נשאית של שתי מחלות זה יוצא 2500 ש"ח לכל תורם שברצוני לבדוק- שיכול לצאת נשא, להאזל מהבנק בינתיים או וואטאבר ואז אאלץ לבדוק עוד אחד. יש!

עוד הוצאות לבחירתי

 • אפשר לעשות את ההזרעה אצלם- 500 ש"ח
 • אפשר לעשות את "ההכנה" (מעקב זקיקים וכל זה) אצלם חושבת שזה היה סביב 800 ש"ח- לא בטוחה.

סיכום ומסקנות

אנחנו נלך על זה, כלומר, נקנה שם זרע. יש כמה תורמים חמודים לאללה בקטלוג ובעיקר כי אין לנו הרבה ברירה- אנחנו חייבות לבדוק אותם למחלות הגנטיות שלי. נגייס כסף מההורים ונקווה לטוב עם מספר הנסיונות.

עדכון זמני: בנק הזרע באיכילוב והבנק הפרטי

עדכון זמני בשתי הגזרות הרלוונטיות-

איכילוב

דוקטור סטאדלי חזר אלי, כלומר- אני התקשרתי אליו להזכיר לו מי אני ובמה מדובר והוא חזר אלי עם תשובה: "נמצא לך תורם תבואי עוד חודש".
משפט כל כך קצר ובו כל כך הרבה משמעויות נסתרות, ולכן אפרש; כנראה שיש תורמים חדשים שנכנסים לבנק (כבר הסברתי על תופעת הגאות והשפל במספר התורמים? על הזמן שלוקח להכניס תורם חדש לבנק? כנראה שלא, בהזדמנות אסביר) והוא יבדוק אחד מהם לשתי הנשאויות שלי- המשמעות של דבריו היא שאין לי שום זכות בחירה או השפעה על התורם, יהיה תורם אחד שנבדק והוא יהיה התורם שלי.

עכשיו, זה נחמד מצידו שהוא ככה בודק תורם לשתי מחלות גנטיות ואני יודעת שזה "יורד מהכיס שלו"- אבל אני חושבת שצריכה להיות לי זכות בחירה כלשהיא- לכן קבעתי תור בבנק הזרע הפרטי:

בנק הזרע הפרטי

קבעתי תור, פרקטיקלי מהיום להיום. כלומר, ליום שני. ממצאים שנתגלו בשיחת הטלפון:

 1. הם יודעים לשלוח אימייל
 2. אני אשא בהוצאות הכספיות הכרוכות בבדיקת התורם לנשאויות שלי
 3. פגישה ראשונית שם עולה 600 ש"ח
 4. הבנק נמצא בראשון לציון
 5. למיטב זכרונה של הגברת הנחמדה- איכילוב לא מוכן לקבל זרע מבחוץ

מסקנות ודרך פעולה

קבעתי פגישה נוספת עם דוקטור סטאדלי, היא תקיים בתחילת מאי- בפגישה אנסה לשכנע אותו שזכותי לרצות להביא זרע מבחוץ אם אין לו שום דרך להציע לי בחירה. אם האגדות לגביו נכונות- הוא בטח לא יסכים. אם הוא לא יסכים אאלץ לפתוח מחדש תיק במקום אחר שכן מסכים לקבל זרע מבחוץ. השמועות מצביעות לעבר ביילינסון ותל השומר- כשיהיו לי תשובות יותר מדויקות אעדכן את הפוסט הזה.

בפרק הבא: סיכום הפגישה עם דר' גונן מבנק הזרע הפרטי בראשון

סיכום שיחת טלפון עם בנק הזרע הפרטי

ובכן, זה עתה שוחחתי עם בנק הזרע הפרטי ברמת השרון, קרואים לו קר-מד או קייר-מד, הם לא בטוחים בזה בעצמם לפי האתר שלהם.

ואם כבר האתר שלהם אז הוא די מעפן, אבל נו, איזה אתר טוב יש בתחום הרפואה?

מסקנה עיקרית מהשיחה: כסף פותר כל דבר

מהלך השיחה

התקשרתי והצגתי את עצמי, כבר במשפט השני אמרתי שאני פונה אליהם רק כי אני נשאית של שתי המחלות הגנטיות שהוזכרו לעיל. האישה היתה מאוד נחמדה ושאלה אם לקבוע לי תור. בנוסף לבדיקות (הרבות) שכבר עשיתי, עלי לעשות כעת בדיקות לשילוש הקדוש: עגבת, צהבת, אדמת. סיכמנו שאעשה את הבדיקות האלה ואז אתקשר לקבוע תור.

אפרופו תור- את התור לאיכילוב קבעתי כמעט ארבעה חודשים מראש, את התור אצלם אפשר לקבוע לשבוע הבא, מחירו של תור שתכליתו "פגישת הכרות" או "פתיחת תיק" הוא 600 ש"ח.

עוד עלו בשיחה הנושאים הבאים:

מספר התורמים

בהריון הקודם בהזרעה האחרונה שהיתה בערך עשירית במספר (שהניבה את הבן הנפלא והבר קיימא שלי, שלא אני ילדתי) נאלצנו לבחור מתוך שני תורמים שהיו בבנק, כן, שני תורמים. יש מצבים כאלה בבנקי זרע, מצבי שפל שבהם תורמים רבים יצאו מהבריכה בשל הצלחות רבות (יש להם מספר מסוים של הריונות שמותר להם בכל תורם) ותורמים חדשים טרם סיימו את תהליכי הסינון והבדיקות השונות.
אז בבנק הפרטי זה לא קורה, יש בכל זמן נתון עשרות תורמים.

הבדיקות הגנטיות

אין שום בעיה, נבחר לי תורם שיצא שלילי להכל. כך אמרה האישה החביבה. משמעות? כנראה שכל תורם נבדק לשלל מחלות גנטיות שזה הליך יקר שמסביר את הסעיף הבא.

כסף

אז בניגוד לשני בנקי הזרע שבהם ביקרתי ששם כל מנה עולה בין 300 ל-350 ש"ח וכוללת בעצם את התהליך הנפלא של הפשרה והשבחה או משהו בבנק הזרע הפרטי זה עולה 600 ש"ח למנה ולא כולל את ההשבחה שמתומחרת ב- 300 ש"ח נוספים. אפשר גם לקחת את הזרע למקום שבו עושים את התהליך ולהשביח אותו שם. אבל הי! הם בודקים את כולם לכל המחלות הגנטיות או משהו.
אם ארצה לעשות את כל התהליך אצלם ולא רק לקנות זרע אז כל חודש צריך לעלות בערך 3000 ש"ח, שזה כולל את מעקב הביוץ, הזרע, ההשבחה וההזרעה.

מה עוד?

זהו בינתיים.