הנה אני מתחילה – אולי

זה יום טוב.

בבוקר הבן שלי (לראשונה) נתן לי ללכת מהגן בלי לבכות. ישב בכסא ונופף לי לשלום וקצת אח"כ קיבלתי טלפון ממעבדת הזרע בבילינסון (רבין) שמבשרת לי שהבחור התורם (בואו נקרא לו מעכשיו פולי, מסיבות השמורות עמי) לא נושא את אף אחת ממחלותי.

נשאר עוד מכשול אחד קטן ואז אפשר להתחיל את הדרך הבלתי קצרה (סטטיסטית) של מעקבי ביוץ והזרעות ואכזבות ושמחות: יש לי בדיקת דם מחר לבדיקת רמת ה- TSH או במילים אחרות- מחר אני צריכה לוודא שבלוטת התריס שלי אכן חביבה ומאוזנת כמו שהיא אמורה להיות עם 100 מק"ג ליום.

אם הכל יהיה בסדר מחר אעדכן את הפוסט הזה. בינתיים כמה דברים טכניים ומחשבה:

דברים טכניים

 • אסור לאף אישה לקנות יותר משתי מנות בכל פעם, כלומר, בבילינסון ובת"הש שהם שני הבנקים שאני מכירה
 • מעניין למה תמיד שואלים אותי אם קנינו עוד מנות מהתורם של הבן שלי, למי זה היה עוזר בדיוק אם היינו קונות שתי מנות- שזה המקסימום? למה שאני אכנס להריון אחרי שני נסיונות ויותר מזה: אם היינו רוצות לעשות ילד שלישי מאותו תורם- למה שהוא עוד בכלל יהיה קיים (צריך להוסיף את זה לרשימת הטיעונים בשאלות נפוצות)
 • בגלל ששלחתי את פולי לבדיקה מותר לי לקנות 5 מנות, נחמד מצידם, חבל שאי אפשר להזדכות (אני חושבת שאי אפשר להזדכות) (הלוואי שאצטרך)
 • [19/10/2010 13:36] עדכון >> קניתי חמש מנות במחיר של 440 ש"ח המנה. כלומר- 2,200 ש"ח
 • [20/10/2010 13:57]עדכון >> 3.14 (כמו פאי!) זה- TSH שלי. שזה בנורמה, אבל אולי יבקשו ממני עוד להוריד אותו.

מחשבה

אני נורא מקנאה לאחרונה בכל מיני זוגות סביבי שנכנסים להריון, אני חייבת לצאת מזה ומהר כי אחרת כל התהליך רק יהיה יותר קשה. ובכלל- מרמור היא גם לא תכונה מאוד אסתטית וגם לא תכונה שאופיינית לי בכלל, אז יאללה. ביי.

Leave a comment

4 Comments.

 1. ההגבלה באמת משונה, עד כדי לא הגיונית. זה לא בלתי סביר שמישהי תרצה שני ילדים מאותו תורם, אם אני לא טועה אני גם מכירה מישהי שעשתה זאת.

  אני מודה שלא הבנתי את הפיסקה הזו:
  "•מעניין למה תמיד שואלים אותי אם קנינו עוד מנות מהתורם של הבן שלי, למי זה היה עוזר בדיוק אם היינו קונות שתי מנות- שזה המקסימום? למה שאני אכנס להריון אחרי שני נסיונות ויותר מזה: אם היינו רוצות לעשות ילד שלישי מאותו תורם- למה שהוא עוד בכלל יהיה קיים "

  למעשה, לא הבנתי אף משפט בה. אני מניחה שהם שואלים מתוך הנחה שאולי בזמנו בת זוגך קנתה שתי מנות ואת קנית שתי מנות, ואם הצליח לה בפעם הראשונה אז יש לכן עכשיו שלוש מנות שזה לא רע בשביל לנסות לעשות ילד נוסף. למה שלא תיכנסי להריון אחרי שני נסיונות?

  לגבי הקנאה והמרמור – בזה אני לא יכולה לעזור לך, לצערי. ההתרשמות שלי היא שזה רגש שאוכל בכל פה בכל מי שנאלצות לעבור טיפולי פוריות, מאיזה סיבה שלא תהיה.

 2. את צודקת, אני אסביר.

  אם ניתן לקנות מקסימום של שתי מנות בכל פעם וממוצע הנסיונות עומד על שישה (את הבן שלנו לקח משהו שיותר קרוב לאחד עשר) הרי שגם אם בשעתו כאפשר היה לקנות עוד שתי מנות מזרעו של התורם שהפיק את הבן שלנו הייתי קונה הרי שיש סיכוי סביר שזה לא היה מספיק ומי יכול לערוב ששלוש שנים אחרי עדיין יהיה עוד זרע לרכישה מאותו התורם.

  אני יודעת שזה היה משפט סבוך…
  עזר?

 3. :-)
  עכשיו זה בהחלט יותר ברור.

  אני חושבת שאיכשהו הייתי תחת הרושם (מהמקרים המוכרים לי של הריונות מתרומת זרע – אין אם יחידניות ובין אם לסביות) שבד"כ זה לא מצריך כל כך הרבה נסיונות. בפורום העיקרי שבו אני פעילה היתה מישהי שהצליח לה במכה ראשונה… אולי זו סתם המחשבה (והקנאה, בתור מי שמסתדרים עם זרע באיכות ככה-ככה) שכשהכל תקין הסיכויים אמורים להיות טובים יותר. 11 נסיונות זה בהחלט לא מעט! משתתפת בצערכן ומקווה שהפעם יילך הרבה יותר מהר.

 4. המון הצלחה ומקווה שהדברים יקרו אך ורק לטובה! :)

Leave a Reply


[ Ctrl + Enter ]