במעגל האהבה

 

לפני כשנתיים כתבתי כאן על הסרט של דוד אופק על עלי מוהר בו שובצו קטעים מתוך "במעגל האהבה", סרט שמוהר ודני שניאור צילמו אי-שם בתחילת שנות ה-70. כתבתי שאני חייב להשיג עותק של הסרט ההוא ולצפות בכולו. אז כתבתי, אבל לא עשיתי שום דבר אקטיבי כדי למצוא את דני שניאור או את הסרט. בשבוע שעבר קיבלתי מייל מדני שהוא נתקל בפוסט ההוא וישמח להעביר לי עותק. איזה כיף זה בלוגים.

הסרט הקצר ב"במעגל האהבה" מספר את סיפורו של אריה מגן החיות התל-אביבי, איפה שהיום ממוקם "גן העיר", שמתאהב באחת מהמבקרות ובורח מגן החיות כדי לנסות ולמצוא אותה. לאורך כל הסרט איש עליו מולבשת מסיכה של אריה מסתובב בתל-אביב של אז ומחפש את אהובתו ובעצם מספק לנו תירוץ לראות ולאהוב את תל-אביב דרך העיניים של מוהר ושניאור. זהו סרט חובה בכל רטרוספקטיבת סרטים על תל-אביב ואני מאוד מקווה שאם יש מישהו שבאמת עושה משהו כזה לכבוד חגיגות המאה לעיר, הוא ימצא את הדרך לשבץ את הסרט ולהקרין אותו לקהל הרחב.

בלי קשר, ב-17.3 בשעה 19:30 יתקיים ב"סלון מזל" ברחוב סלמה 50 בתל-אביב, ערב הקרנה של הסרט שלי    "52-50" ואחריו שיחה על קולנוע אקטיביסטי.
וזה תיאור של מה שהולך להיות שם:

יש כזה דבר קולנוע אקטיביסטי? מה הוא אמור לעשות? מה עושה אותו כזה? והאם אמנות ואקטיביזם הולכים יד ביד או מתנגשים? הקרנת הסרט “52/50” במסגרתו קבוצה של אקטיביסטים רדפו אחרי מכוניות של משטרת הגירוש במטרה למנוע אלימות נגד עובדים זרים.
בסוף הסרט שיחה עם הבמאי אורי בר-און. יוקרנו גם הסרטונים הקצרים (המאוד מצחיקים) “72 בתולות” ו”נשיקה היא נשיקה”.
האתר של אורי בר-און www.uri-bar-on.com

זהו דף הפייסבוק של האירוע. כולם מוזמנים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*

Current day month [email protected] *