שיח יוצרים בהשתתפותי- הערב ב19:00 בבית הסופר בת"א

על רקע העימותים הקשים סביב נוכחותם של פליטים ועובדים זרים והקריאות לגרש במהירות כמות גדולה מאוד של זרים, וגם בלי קשר, יערך היום דיון ביוזמת איגוד הבמאים על "כוחה של מצלמה" בהקשר של הסרט שלי 52-50, וסרטו של ישרי הלפרן "זכות אבות.

הנה הטריילר לסרט ההוא שצילמנו בשנים 2004-2005

אפשר לצפות בסרט המלא בחינם באתר של קשת- כאן.

והנה ההזמנה של איגוד הבמאים לאירוע הערב, להתראות!

איגוד הבמאים מזמין: שיח יוצרים דוקומנטרים – כוחה של מצלמה

האם בכוחו של סרט דוקומנטרי לשנות את המציאות ולהוביל לשינוי התנהגותי או חוקתי? האם זהו תפקידו של היוצר הדוקומנטרי לחולל שינוי כזה? איגוד הבמאים מזמין לשיח יוצרים דוקומנטרים בהשתתפות הבמאים וחברי האיגוד ישרי הלפרן ("זכות אבות") ואורי בר-און ("50/52"). המפגש יתקיים ביום חמישי ה-14/6 ב"בית הסופר" בתל אביב.
הכניסה חופשית, בהרשמה מראש

מאת:מערכת האיגוד

6/6/12

בעוד ההתבוננות במציאות היא נקודת המוצא של הסרט הדוקומנטרי, ישנם יוצרים דוקומנטרים השואפים לא רק להאיר את המציאות הקיימת אלא גם להביא לשינוייה, לעורר את הקהל ולהביאו לכדי נקיטת עמדה ופעולה. האם בכוחו של סרט דוקומנטרי לשנות את המציאות ולהוביל לשינוי התנהגותי או חוקתי? האם זהו תפקידו של היוצר הדוקומנטרי לחולל שינוי כזה?

איגוד הבמאים מזמין לשיח יוצרים דוקומנטרים בהשתתפות הבמאים וחברי האיגוד ישרי הלפרן ואורי בר-און. המפגש יתקיים ביום חמישי ה-14/6 ב"בית הסופר" (רחוב קפלן 6) תל אביב. בשיחה "אחד על אחד" יבחנו השניים את סוגיית כוחם של המצלמה והסרט הדוקומנטרי לשינוי מציאות.

הסרט "זכות אבות", בבימויו של הלפרן, עוקב אחר גברים גרושים שהחליטו להילחם על זכותם לגדל את ילדיהם. לאחרונה פורסם כי משרד המשפטים ממליץ על ביטול "חוק חזקת הגיל הרך". גם התומכים וגם המתנגדים לשינוי מכירים בעובדה כי אחד הגורמים המרכזיים שהוביל לשינוי הוא "זכות אבות". כמו כן, על רקע העימותים הקשים סביב נוכחותם של פליטים ועובדים זרים והקריאות לגרש במהירות כמות גדולה מאוד של זרים, נחזור לסרט 52-50, בבימויו של בר-און, שעסק בנושא כבר ב-2006.

לו"ז מתוכנן לאירוע:
19:00 התכנסות וכיבוד קל
19:15 תחילת האירוע

הכניסה חופשית, בהרשמה מראש אצל חגית רייכל – אחראית פרויקטים באיגוד הבמאים, באמצעות כתובת הדוא"ל[email protected].

במהלך האירוע לא יוקרנו הסרטים במלואם, לכן, מומלץ לצפות בסרטים בטרם הדיון באמצעות הלינקים לצפייה ישירה המצורפים מטה.

"זכות אבות" – הסרט עוקב אחר ארבעה אבות גרושים בישראל שהחליטו להלחם על זכותם לגדל את ילדיהם, לאחר הגירושים. זהו תיעוד דרמטי, מרגש ומעורר מחשבה, של חיי גברים גרושים בישראל, מציאות המורכבת משיגרה של ניתוק מהילדים, צווי מעצר והרחקה אוטומטיים, ותלונות סרק על אלימות, ושל המאבק המתנהל בישראל בשנים האחרונות, בין ארגוני נשים, לארגוני גברים בנושא חלוקת הזכויות והחובות בין אבות לאמהות לאחר פרוק התא המשפחתי. ללא תקציב או תמיכה ציבורית ומול מערכות עוינות, מצליחים גיבורי הסרט וחבריהם, להביא לשינוי היסטורי במוסד המשפחה הישראלי.
לצפייה בסרט המלא

"50/52" - בשנת 2002 הוקמה מנהלת ההגירה, או כפי שהיא מכונה בקרב הזרים "משטרת הגירוש". משימתה הוא צמצום מספר השוהים הבלתי חוקיים בישראל. פעילים עם מצלמות עקבו אחרי שוטרי משטרת הגירוש מתוך כוונה למנוע מהם להפעיל אלימות נגד עובדים זרים. הסרט בוחן את כל האלמנטים הקשורים לפעילות הגוף שנקרא מנהלת ההגירה: התנהלות השוטרים ויחסם לעובדים הזרים, תגובת האזרחים ברחוב וכמובן הסיפור שמאחורי הפנים הזרות.
לצפייה בסרט המלא

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*

Current day month [email protected] *